Connect with us

Halil Demirbilek: En Önemli Amacımız Kadın Basketboluna Hizmet Etmek

ÖZEL RÖPORTAJ | Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi kızlar kategorisi takımlarından ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi antrenörü Halil Demirbilek sitemize açıklamalarda bulundu.

En önemli hedeflerinin oyuncu gelişimi ve kadın basketboluna hizmet etmek olduğunu söyleyen başarılı antrenör önemli açıklamalar yaptı.

Yeni bir yapılanma içerisinde olduklarını belirten Demirbilek “Pandemiden sonra tüm dünya çok ciddi sıkıntılar yaşadı. Şu anda yavaş yavaş normal seyirlerine dönmeye başladı ve hayat yavaş yavaş normale dönecek umudu içerisindeyiz. İnşallah öyle olacak. Öncelikle herkese sağlık diliyorum. Sağlık olmadığı zaman hiçbir şey yapamıyorsun. Bütün salonlar kilitleniyor. Dünyanın en iyi oyuncuları bile antrenman yapamıyor ya da onları izleyemiyorsun. Biz Çukurova olarak bu sezon yeni bir yapılanma içerisindeyiz. ÇBK Akademi adı altında “Oyuncu Gelişim Departmanı” kuruyoruz. Burada Türk kadın basketboluna yön verecek oyuncular yetiştirmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

“CİDDİ BİR ATILIM İÇERİSİNDEYİZ”

Ciddi bir atılım içerisinde olduklarını belirten Demirbilek “Tabi bu uzun soluklu bir süreç. Şu anda 2008-2009-2010-2011 jenerasyonları ile ciddi bir atılım içerisine girdik. Elimizde 4-5 tane 2005-2006 doğumlu yetenekli sporcumuz var. Bunun yanında Atlas Tigers Spor Kulübü ile bir protokol imzaladık. Takımımızı birleştirdik. Takımın başında Türkiye’nin en iyi yetiştiricilerinden biri olan meslektaşım çok değerli Yusuf hocamız var. Geçmişte Galatasaray’da ve Botaş’ta beraber çalışmıştık.  Oyuncularımızı bir araya getirdik ve tek bir takım halinde turnuvaya geleceğiz.” dedi.

“EN ÖNEMLİ AMACIMIZ KADIN BASKETBOLUNA HİZMET ETMEK”

Turnuvadaki hedeflerine değinen Halil Demirbilek “Buradaki en önemli amaçlarımızdan biri kadın basketboluna hizmet etmek. Hem Türkiye’de hem de Avrupa’da hizmet edecek oyuncular yetiştirmek. Oyuncuların gelişimine yardımcı olmak istiyoruz. Saha içerisinde hem savunmada hem hücumda doğru kararlar verebilme, oyunu doğru oynayabilme ile ilgili gelişimlerine katkı yapmak istiyoruz. Amacımız burada maç kazanmaktan çok oyuncu kazanmak, oyunculara sorumluluk vermek, oyuncuların eksik yönlerini görmesi ve turnuvadan döndükten sonra bu yönlerle ilgili çalışmalar yapmamız. Oyuncuların gelişimi ve üst seviyede olabilmeleri için mükemmel bir organizasyon. Biz de oyuncular da heyecanlı. Uzun zaman sonra böyle bir turnuva ortamı yaşayacaklar. Tüm takımlara başarılar diliyorum. Altyapı Basket ekibine de turnuva öncesi göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Haber