Basketbol Gençler Ligi

Gökhan Sunter, Darüşşafaka’dan Ayrıldı | İşte Yeni Görevi

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi takımlarından Darüşşafaka altyapısında görev yapan Gökhan Sunter yeni sezonda yeşil siyahlı ekipte yer almayacak.

Sunter, 2017 – 2018 sezonunda Türkiye Basketbol Federasyonu bünyesinde Basketbol Gençler Ligi Koordinatörü olarak görev yapacak.

İşte Sunter’in kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama;

“Minik bir öğrenciydim 92 senesinde Daçka’ya adım attığımda. Hayat adil davranmamıştı bana ve iki kız kardeşime.. Trajik bir hikayeydi bizimkisi ve anlattığımda hep üzüntülü, hüzünlü gözler gördüm karşımda. Neyse… Basketbol topuna hiç dokunmamış bir çocuktum, Darüşşafaka ile başladı basketbol yaşamım.. Müthiş bir öğrenciydim diyemem ama Daçka’dan 99 senesinde Darüşşafaka Spor Kulübünün A takım sporcusu olmayı başararak mezun olmuştum. Her bireyin kendini her zaman ileri taşıması gerektiğini düşünüyorum. Ben de sporcu olarak kariyerimin 3. sezonu sonunda Daçka’dan kendimi, basketbolumu geliştirmek adına ayrılmıştım. Birikimler, insanlar, başarılar-başarısızlıklar en önemlisi hep ders aldığım tecrübeler kattım kariyerime ve hayatıma.. Neticede bir gün yine Kaptanı olarak geri döndüm yuvama. 100. yıl Şampiyonluğu ile de kupayı kaldırıp veda ettim çok sevdiğim 6 numaralı formama ve basketbol sahalarına. Sonrasında yine Daçka’da Altyapı İdari Menajeri olarak göreve başladım. Genç kardeşlerimle büyüyerek temelinden adım atmak istedim tecrübesiz olduğum yöneticilik kariyerime. 3 sezonu iyisi ile kötüsü ile tamamladık ve yine bir ileri adım atma günü geldi çattı. Benim için çok zor bir karar olmakla birlikte, duygularımı kenara bırakarak verdiğim karar ile Türkiye Basketbol Federasyon’unda “Basketbol Gençler Ligi Koordinatörü” olarak yeni görevime başladım. Bana bu yolda yardımcı olan abilerime, Darüşşafaka ailesine, çalışma arkadaşlarıma, aileme, sporcu kardeşlerime, onları yetiştiren değerli velilerimize ve bu görevi bana layık gören büyüklerimize de teşekkürler.”