Connect with us

Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi’nde Normal Sezonun ‘En’leri Belli Oldu

Türk basketboluna uzun yıllardır önemli katkılarda bulunan Garanti BBVA sponsorluğunda organize edilen Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi kızlar ve erkekler kategorilerinde normal sezonun ‘en’leri belirlendi.

31 Mayıs Pazartesi günü İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda saat 14.00’te Çankaya Üniversitesi ile Botaş, Garanti BBVA BGL kızlar kategorisinde şampiyonluk mücadelesi verecek. Bu maçın ardından saat 17.00’de ise Fenerbahçe Beko ile Tofaş, Garanti BBVA BGL erkekler kategorisinde şampiyon olmak için karşılaşacak. Her iki müsabaka da Tivibu Spor’dan canlı olarak yayınlanacak.

Final müsabakaları öncesinde hem kızlar hem de erkekler kategorisinde normal sezonun en iyi beşleri ile istatistik liderleri belli oldu.

KIZLARDA EN İYİ BEŞ

Garanti BBVA BGL kızlar kategorisinde en iyi beş;

Mariya Melek Taşer (Çankaya Üniversitesi),

Zeyno Işıl Şeren (Botaş),

Simge Tokmak (Galatasaray),

Simge Şeker (Hatay BŞB Denge Okulları)

Banu Şimşek (Fenerbahçe)

Garanti BBVA BGL kızlar kategorisinde en iyi ikinci beş;

İrem Erdik (Fenerbahçe),

İlayda Derman (Bellona Kayseri Basketbol),

Arifecan Vardar (Galatasaray),

Feray Laiç (Emlak Konut)

Burcu Büyükayan (Botaş).

Normal sezonda kızlar kategorisinde Fenerbahçe oyuncusu Banu Şimşek 17.7 sayı ortalamasıyla ilk sırada bulundu. Feray Laiç (Emlak Konut) ve Simge Şeker (Hatay BŞB Denge Okulları) ribaund liderliğinde 15.0 ortalamayla ilk sırayı paylaşırken, Zeyno Işıl Şeren de 5.1 ortalamayla asist lideri oldu. Ligde Asya Ülker (ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi) 3.3 top çalma ve Zeynep Can (Beşiktaş JK) 2.5 blok istatistikleriyle kategorilerinin zirvesinde yer aldı.

ERKEKLERDE EN İYİ BEŞ

Garanti BBVA BGL erkekler kategorisinde en iyi beş;

Tan Yıldızoğlu (Tarsus Amerikan Koleji)

Yiğit Onan (Fenerbahçe Beko)

Berke Büyüktuncel (Tofaş)

Koray Çekici (Empera Halı Gaziantep Basketbol)

Ahmet Safa Yılmaz (Bahçeşehir Koleji)

Garanti BBVA BGL erkekler kategorisinde en iyi ikinci beş;

Enes Bayraktar (Anadolu Efes)

Yiğit Karalar (Aliağa Petkim Spor)

Hüseyin Emre Yılmaz (Empera Halı Gaziantep Basketbol)

Barış Levent Ünlü (TED Ankara Kolejliler)

Ege Demir (Tofaş).

Garanti BBVA BGL erkekler kategorisinde Frutti Extra Bursaspor oyuncusu Ali Efe Işık 25.1 sayı ortalamasıyla normal sezonda ilk sırayı aldı. Türk Telekom’dan Mevlüt Melih Doğan 14.6 ribaund ortalamasıyla bu kategorinin zirvesinde bulunurken, asist lideri de Frutti Extra Bursaspor’dan 7.5’lik istatistiğiyle Mithat Can Özalp oldu. Ligde Emir Arda Sivas (Empera Halı Gaziantep Basketbol) 4.1 top çalma ve Ege Demir de (Tofaş) 3.6 blok istatistikleriyle kategorilerinin zirvesinde yer aldı.

Kaynak: tbf.org.tr

Daha Fazla Haber