Connect with us

Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi Öne Çıkan Bireysel Performanslar

Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi erkekler kategorisinde 2020-2021 sezonu heyecanı başlarken birbirinden değerli bireysel performanslar dikkat çekti.

Garanti BBVA sponsorluğunda düzenlenen Basketbol Gençler Ligi erkekler kategorisinde ilk üç hafta geride kaldı. Anadolu Efes, Tofaş, TED Ankara Kolejliler, Fenerbahçe Beko ve Darüşşafaka bu süreci kayıpsız geçen takımlar oldu. Uzun bir aranın ardından sahne alan genç oyuncular izleyenlere keyifli anlar yaşattı. İşte öne çıkan bireysel performanslar…

TARIK SEZGÜN (ANADOLU EFES)

Anadolu Efes’in Basketbol Gençler Ligi kadrosundaki en tecrübeli isimler arasında şüphesiz Tarık Sezgün yer alıyor. Lacivert-beyazlı ekip ile altyapılarda önemli başarılar yakalayan ve A Takım kadrosuna kadar yükselen Sezgün bu sezon Garanti BBVA BGL’deki üç maçta 14.3 sayı 5.6 ribaund 1.3 asist 2 top çalma 1 blok ortalamaları yakaladı. 2001 doğumlu pota altı oyuncusu aynı zamanda TBL’de Nadir Gold İstanbul Basketbol formasıyla süre alıyor.

BERKE BÜYÜKTUNCEL (TOFAŞ)

Tofaş Spor Kulübü’nün 2004 doğum oyuncusu Berke Büyüktuncel, Garanti BBVA BGL A Grubu’nda iki karşılaşmada görev aldı. Maç başına 13 sayı 8.5 ribaund 2.5 asist 1.5 top çalma 2.5 blok ortalamaları yakalayan genç oyuncu özellikle Bahçeşehir Koleji karşısındaki performansıyla dikkat çekti. Bu sezon A Takım’da da süre alan Büyüktuncel takımının lige 3’de 3 yaparak başlamasında pay sahibi oldu.

BARIŞ LEVENT ÜNLÜ (TED ANKARA KOLEJLİLER)

Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi A Grubu’nda 3’de 3 yaparak başlayan TED Ankara Kolejliler’de dikkat çeken isimlerin başında Barış Levent Ünlü geliyordu. 2001 doğumlu oyuncu üç maçta 33 dakika 14.6 sayı 8 ribaund 4 asist 2 top çalma 20.6 verimlilik puanı ortalamaları yakaladı.

KORAY ÇEKİCİ (EMPERA HALI GAZİANTEP BASKETBOL)

Sezona iyi başlayan takımlardan biri olan Empera Halı Gaziantep Basketbol’un bu başarısındaki en önemli isimler arasında Koray Çekici bulunuyor. 2002 doğumlu oyuncu üç karşılaşmada 12.3 sayı 14.3 ribaund 2.6 asist 1.6 top çalma 2.3 blok ortalamaları yakaladı. İki maçta double-double yapan genç oyuncu bir maçta ise 1 ribaund ile double-double performansından uzak kaldı.

ATA ÜLKÜ ÖZBEN (BAHÇEŞEHİR KOLEJİ)

Garanti BBVA BGL A Grubu’na çekişmeli maçlarla başlayan Bahçeşehir Koleji’nde öne çıkan isimler arasında Ata Ülkü Özben yer alıyor. Maç başına 30 dakika süre alan 2002 doğumlu oyuncu 18.3 sayı 4 ribaund 4 asist 1.3 top çalma ortalamaları yakaladı. Üstelik tüm bunları yaparken sadece 1 top kaybı ortalamasıyla oynayarak dikkat çekti.

YİĞİT ONAN (FENERBAHÇE BEKO)

Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi B Grubu’nun ilk 3 haftasını yenilgisiz geçen Fenerbahçe Beko’da takımın öne çıkan ismi Yiğit Onan oldu. Zaman zaman A Takım kadrosunda da yer alan 2002 doğumlu oyuncu maç başına 18.6 sayı 9 ribaund 3.6 asist 2 top çalma 1 blok ortalamaları yakaladı. Genç oyuncu takımının dominant performansında pay sahibi oldu.

MAHMUT CAN ÇELİK (DARÜŞŞAFAKA)

Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi B Grubu’na 3’de 3 ile başlayan Darüşşafaka’da takımın skor yükünü çeken isimler arasında Mahmut Can Çelik yer alıyor. 2001 doğumlu pota altı oyuncusu bu ligdeki 4. sezonunu yaşarken, maç başına 14.6 sayı 10.3 ribaund 2.3 asist ortalamaları ile takımının performansına büyük katkı sağlamayı başardı.

EGE ESKİNAZİ (TEŞVKİYE)

Lig iyi başlayan takımlar arasında yer alan Teşvikiye Spor Kulübü’nde performansıyla öne çıkan isimlerin başında Ege Eskinazi geliyor. 2002 doğumlu oyuncu her ne kadar son maçta takımına çok fazla skor katkısı yapamasa da maç başına 10.6 sayı 4 ribaund 4 asist 2.3 top çalma ortalamaları ile göze çarptı.

EGE TAN YILDIZOĞLU (TARSUS AMERİKAN KOLEJİ)

Tarsus Amerikan Koleji lige dahil olduğun günden bu yana istikrarlı performansıyla dikkat çeken takımlar arasında yer alıyor. 2020-2021 sezonuna 2 galibiyet 1 yenilgi ile başlayan TAC’ta Ege Tan Yıldızoğlu performansıyla öne çıktı. 2004 doğumlu oyuncu üç karşılaşmada maç başına 15 sayı 7.6 ribaund 6 asist 3.3 top çalma ortalamaları yakalayarak çok yönlü bir performans ortaya koydu.

MEVLÜT MELİH DOĞAN (TÜRK TELEKOM)

Türk Telekom her ne kadar sonuç olarak sezona çok da iyi bir başlangıç yapmasa da Mevlüt Melih Doğan performansıyla dikkat çekmeyi başardı. Maç başına 28.1 dakika süre alan 2003 doğumlu oyuncu 12.3 sayı 13 ribaund 2.6 asist ortalamaları yakaladı. Genç oyuncu çıktığı üç maçta da double-double yaparak öne çıktı.

More in Basketbol Gençler Ligi