Sosyal Medya:

Basketbol Gençler Ligi

Fenerbahçe Beko BGL’de Liderlik Maçını Kazandı

BGL – Basketbol Gençler Ligi’nde A Grubu’nun altıncı hafta mücadelesinde Fenerbahçe Beko ile Tofaş karşı karşıya geldi.

3 Kasım Pazar günü Fenerbahçe Metro Enerji Arena’da oynanan maçı 86-54 kazanan Fenerbahçe Beko beşinci galibiyetini aldı ve liderliği ele geçirdi. Tofaş ise bu sezon ilk yenilgisine engel olamadı.

Maç oldukça yakın başladı ve ilk beş dakikalık bölümü 12-11 önde geçen taraf ev sahibi ekip oldu. Periyotun sonuna kadar üstünlüğü sürdüren Fenerbahçe Beko ikinci çeyreğe 18-15 ile gitti. İkinci bölümde hücumda yüzdesi düşen ve skor bulmakta zorlanan Bursa temsilcisi farkın açılmasına engel olamadı ve soyunma odasına 35-26 geride girdi.

Üçüncü çeyrekte boyalı alanı iyi kullanan ve rakibine kolay sayı şansları tanımayan Fenerbahçe Beko son bölüme giderken skoru 58-41’e getirdi. Dördüncü çeyrekte kenardan da katkı alan ve Tofaş’ın ritmini tamamen bozan Fenerbahçe Beko sahadan 86-54 galip ayrıldı.

Fenerbahçe’de Sarper David Mutaf 23 sayı 5 ribaund 4 asist, Tarık Biberoviç 22 sayı 6 ribaund 4 asist, Saadettin Donat 18 sayı 9 ribaund 2 asist kaydetti.

Tofaş’ta Ömer Yavaş 14 sayı 9 ribaund 1 asist, Berkan Aksu 9 sayı 7 ribaund 1 asist, Bora Satır 9 sayı 2 ribaund 3 asist ile oynadı.

BASKETBOL GENÇLER LİGİ A GRUBU PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

İSTATİSTİKLER

Diğer Haberler > Basketbol Gençler Ligi