Sosyal Medya:

Basketbol Gençler Ligi

Erhan Toker: Bizim İçin Önemli Olan Oyuncuların Gelişimleri

Basketbol Gençler Ligi’nde Final Grubu’nda mücadele edecek takımlar arasında yer alan Tofaş’ın Başantrenörü Erhan Toker açıklamalarda bulundu. 

İşte Toker’in kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamaları;

A Grubu’nda oynadığı 18 maçta, 11 galibiyet, 7 mağlubiyet olan TOFAŞ, üçüncü sıradan adını Final Grubu’na yazdırdı. Normal sezonu geride kalan ligle ilgili değerlendirmelerde bulunan TOFAŞ Basketbol Genç Takımı Başantrenörü Erhan Toker, kendileri için önemli olanın sıralamadan çok oyuncuların gösterdiği gelişim olduğunu söyledi. Sezonun ilk bölümünde istikrarsız sonuçlar aldıklarını ancak takımın 2001 doğumlu ağırlıklı olduğu için gelinen noktada daha iyi, daha tecrübeli takımlara karşı maç tecrübesi eksikliği yaşadıklarını vurgulayan Toker, “Normal sezonda oynadığımız maçlar aradaki farkı kapatmamız açısından bize çok iyi geldi. Bunun faydasını ikinci bölümde göreceğimizi düşünüyorum. Final Grubu’na Uşakspor ile evimizde oynayacağımız maçla başlayacağız. Arkasından da Galatasaray ile oynayacağız. Gerçekten iyi takımlar var. Hazırlanmak için çok süre olmasa da bu arayı faydalı geçirip, iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz” dedi.

“SONUÇ ENDEKSLİ DÜŞÜNMÜYORUZ”

Kendileri için önemli olanın A Takım’a hazır oyuncu yetiştirmek olduğunu ifade eden Erhan Toker, “Bizim asıl amacımız elimizdeki oyuncuları daha iyi bir seviyeye getirmek, onları biraz daha iyi çalıştırmak. Çok da sonuçlara endeksli düşünmüyoruz. Daha çok oyuncularımızdaki gelişmelere göre ne durumda olduğumuza karar veriyoruz. Bazı oyuncularımızdan bu anlamda memnunuz. Bazı oyuncularımız ise istediğimiz düzeyde değil. Bundan sonra çok mazeret üretimi olmadan bu gelişmeyi, ilerlemeyi devam ettirmek, oyuncularımızı daha iyi duruma getirmek istiyoruz. Sezon sonunda da ligi nerede bitirdiklerinden çok, ne kadar aşama kaydettikleri, kendilerine yakın rakiplerle kıyaslandıklarında rekabet edebilecek durumdalar mı sonrasında A Takımımıza gelebilecekler mi buraya konsantreyiz” şeklinde konuştu.

“GELİŞİM KAMPI ÇOK İYİ GEÇTİ”

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Tofaş Spor Kulübü desteğiyle 24-27 Ocak tarihleri arasında Mustafa V. Koç Spor Tesisleri’nde düzenlenen BGL Gelişim Kampı’yla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Erhan Toker şu ifadeleri kullandı; “BGL Gelişim Kampı hem oyuncular için, hem antrenörler için çok iyi geçti. Sadece basketbol olarak değil, beslenmeyle ilgili, sağlıklarıyla ilgili diğer alanlarda da eğitimler aldılar. Kondisyonerlerle çok ciddi çalışmalar yaptılar. Barış Ermiş gibi tecrübeli bir isimle sohbet etme imkanı yakaladılar. Biz antrenörler de Aydın Örs gibi idol bir isimle çalışma, ondan bir şeyler öğrenme, dinleme fırsatı bulduk. Bu da çok önemli bir şeydi. Çünkü normal antrenör seminerleri bu tatta olmuyor. Bir konu üzerinden gidiliyor. Biz Aydın abiyle vakit geçirme, sohbet etme, basketbol üzerine konuşma, dertlerimiz anlatma fırsatı bulduk. Yapılan antrenmanlarda çok şey paylaştık, öğrendik. Kulüp tesislerimiz de tüm kulüplere güzel bir ev sahipliği yaptı. Federasyona çok teşekkür ediyoruz böyle bir organizasyon sağladıkları için.”

Kaynak: tofasspor.com

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Basketbol Gençler Ligi