Connect with us

BGL’de Zorlu Maçta Kazanan Pınar Karşıyaka Oldu

Basketbol Gençler Ligi Erkekler Kategorisi’nde B grubunun zorlu maçında Frutti Extra Bursaspor ile Pınar Karşıyaka kazandı.

Başa baş geçen karşılaşmada Pınar Karşıyaka, son çeyrekteki etkili oyunuyla rakibini mağlup etmeyi başardı. Karşılıklı sayıların çıktığı ilk çeyreği, ev sahibi Frutti Extra Bursaspor 19-17 önde bitirdi. İlk çeyrekte olduğu gibi dengeli geçen 2. çeyreğin ardından da Pınar Karşıyaka, soyunma odasına 40-39 önde gitti.

İki takımın da iyi savunma yaptığı 3. çeyrekte Pınar Karşıyaka, rakibine 13-11 üstünlük sağladı ve son çeyreğe 53-51 önde girdi. Son çeyrekte ise daha etkili bir oyun oynayan taraf Pınar Karşıyaka oldu ve rakibi Frutti Extra Bursaspor’u deplasmanda 77-68 mağlup etti.

Ligde 6. galibiyetini alan Pınar Karşıyaka’da İlkay Cem Cevizci 17 sayı, 5 ribaund ve 7 asist, Emir Bugay 15 sayı, 6 ribaund ve 3 asist, Hüseyin Emir Seviğ 12 sayı, 5 ribaund ve 2 asist ile oynarak galibiyette önemli pay sahibi oldular.

Ligde 3. mağlubiyetini alan Frutti Extra Bursaspor’da Mehmet Nihat Atılan 14 sayı, 6 ribaund ve 3 asist, Hasan Kaplan 14 sayı, 4 ribaund ve 9 asist, Berkan Yağız Baykurt 14 sayı, 2 ribaund ve 5 top çalma ile oynadı.

İSTATİSTİKLER

Frutti Extra Bursaspor

Pınar Karşıyaka

Daha Fazla Haber