Sosyal Medya:

Basketbol Gençler Ligi

BGL’de Yeni Sezon Başladı, Son Şampiyon Açılışı Rahat Yaptı!

Yazar: Ömür ÖZCAN | Basketbol Gençler Ligi ’nde nihayet yeni sezon açıldı. İlk haftayı Pazar günü oynanan maçlarla geride bıraktık. Açılış da hiç fena olmadı aslında. 

Güzel maçların yanı sıra takımların yeni oyuncularını, alttan gelen yeni potansiyellerini fark etme fırsatı yakaladık. Bunun yanı sıra da beklenti içerisinde olduğumuz gençlerin de ne durumda olduklarını bir nebze olsun gördük. Bir nebze diyorum çünkü çoğu karşılaşmayı canlı istatistikten takip edebildiğimiz için keskin yorumlar yapmak oldukça zor. Bu da gayet doğal tabii ki.

A Grubu’nda dört, B Grubu’nda da beş maç oynandı. Maalesef Trabzonspor Basket’in ligden çekilmesiyle birlikte A Grubu’ndaki takım sayısı dokuza düştü. Dolayısıyla da her hafta bir takım boşta kalacak ve o haftayı bay geçecek.  Dilerseniz açılışı A Grubu’ndaki dört maçla yapalım. Gelecek hafta itibariyle BGL yazılarımda format değişikliğine gideceğim.Bu hafta çıkan ani İstanbul macerası nedeniyle o değişikliği yapamadım. Bahsettiğim İstanbul macerasını da ilerleyen günlerde ‘’Caferağa Notları’’ başlıklı yazımda bulabilirsiniz. 🙂

Basketbol Gençler Ligi A Grubu’nda tabiri caizse çetin cevizler yer alıyor. Son şampiyon Anadolu Efes ile hesabı açalım. Son şampiyon, açılışı da Galatasaray karşısında çok rahat yaptı. İlk yarı biraz başa baş geçse de Lacivert Beyazlılar, üçüncü çeyrekle birlikte ritim buldu. Özellikle Ömercan İlyasoğlu ve Nadir Keloğlu ikilisi ile 1-5 hattını çok iyi çalıştırdılar. Hiç ritim yakalayamamasına rağmen Mustafa Kurtuldum da işin içine girince üç ana aktörle birlikte galibiyete uzandılar. (70-91) Ayrıca Eren Has’ın da iyi oyununa değinelim.

Zaten bana göre potansiyeli çok yüksek bir oyuncu. Fiziksel yapısı, atletizmi ve sahadaki duruşu ile gerçekten çok dikkat çekiyor. Ama işte o adımı şu zamana kadar bir türlü atamadı. Bu yıl ile birlikte yoğun bir programın içerisinde Eren Has. Bireysel idmanlara da ağırlık vermiş durumda. Ayrıca artık bir şeyleri ispatlaması gerekiyor. Yavaş yavaş zamanı geldi. Galatasaray karşısında da açılışı gayet iyi yaptı. Galatasaray cephesinde ise hücumda sadece iki oyuncu elini taşın altına koyunca çok fazla direnemediler. Ama yine de sezon genelinde takip edeceğim bir takım olacak Galatasaray. Nedeni de Umut Şener’in potansiyeli ve diğer 2002 doğumlu oyuncuların oyunları olacak.

EFE ERGİ TIRPANCI TRIPLE-DOUBLE İLE BAŞLADI

1 of 3
Haberin devamını ← → (ok) tuşlarıyla görüntüleyebilirsiniz

Diğer Haberler > Basketbol Gençler Ligi