Connect with us

BGL’de Manisa BBSK İzmir Bahçeşehir Koleji İlk Galibiyetini Aldı

Basketbol Gençler Ligi Erkekler Kategorisi 8. hafta maçında Manisa BBSK İzmir Bahçeşehir Koleji ile Bahçeşehir Koleji karşı karşıya geldi.

Tarık Almış Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada ev sahibi Manisa BBSK İzmir Bahçeşehir Koleji, rakibini mağlup etti ve bu sezon ilk galibiyetini aldı.

Oldukça tempolu başlayan ilk çeyrekte Manisa BBSK İzmir Bahçeşehir Koleji, rakibine 26-21 üstünlük sağladı. İlk çeyreğe oranla daha dengeli geçen 2. çeyreğin ardından ilk yarı, ev sahibi ekibin 43-38 üstünlüğü ile tamamlandı.

Üçüncü çeyreğe iyi bir başlangıç yapan Manisa BBSK İzmir Bahçeşehir Koleji, rakibine 24-18 üstünlük sağladı ve son çeyreğe girerken skoru 67-56’ya getirdi. Son çeyrekte ise Bahçeşehir Koleji iyi bir oyun ortaya koyarak geri dönmeye çalışsa da ev sahibi Manisa BBSK İzmir Bahçeşehir Koleji skor avantajını korudu ve maçı 84-78 kazandı.

Bu sezon ilk galibiyetini alan Manisa BBSK İzmir Bahçeşehir Koleji’nde Mustafa Akdeniz Akkanat 27 sayı, 5 ribaund ve 23 verimlilik puanı, Burak Fehmi Kuzu 12 sayı, 2 ribaund ve 4 asist ile oynarken Kaan Bozkurt da 12 sayı ve 10 ribaund ile double-double yaptı.

1 galibiyette kalan Bahçeşehir Koleji’nde Arda Görücü 18 sayı, 3 ribaund ve 1 asist, Ali Hamza Altın 18 sayı, 6 ribaund ve 2 top çalma ile oynarken Halim Emir Altın 13 sayı, 7 ribaund ve 10 asist ile double-double yaptı.

İSTATİSTİKLER

Manisa BBSK İzmir Bahçeşehir Koleji

Bahçeşehir Koleji

 

Daha Fazla Haber