Connect with us

BGL’de Hatay Büyükşehir Belediyespor, Çankaya Üniversitesi Engelini Aştı

Basketbol Gençler Ligi Kızlar Kategorisi’nde Hatay Büyükşehir Belediyespor ile Çankaya Üniversitesi karşı karşıya geldi.

İlk yarıyı 9 sayı önde kapatarak skor avantajı sağlayan Hatay Büyükşehir Belediyespor, maç sonunda da bu avantajını korudu ve Çankaya Üniversitesi’ni mağlup etti.

Karşılıklı basketler ile başlayan maçta Hatay Büyükşehir Belediyespor, ilk çeyreği 13-10 önde kapatan taraf oldu. İkinci çeyrekte de rakibinden daha iyi hücum eden Hatay Büyükşehir Belediyespor, devre arasına 31-22 önde girdi.

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR SONUNU İYİ OYNADI

Üçüncü çeyrekte etkili bir oyun sergileyen Çankaya Üniversitesi rakibine 17-12 üstünlük sağlasa da son çeyreğe Hatay Büyükşehir Belediyespor 43-39 önde girdi. Son çeyrekte ise iki takım da savunma performansını arttırırken Hatay Büyükşehir Belediyespor, rakibini 52-46 mağlup ederek bu sezon ilk yenilgisini tattırdı.

Ligde 2. galibiyetini alan Hatay Büyükşehir Belediyespor’da İdal Yavuz 12 sayı ve 17 ribaund ile double-double yaparken, Selena Kör 13 sayı, 7 ribaund ve 3 top çalma, Lara Dağlı 1o sayı, 2 ribaund ve 4 top çalma ile oynadı.

Bu sezon ilk yenilgisini alan Çankaya Üniversitesi’nde ise 14 sayı, 3 ribaund ve 4 asist, Defne Çağlar 13 sayı, 8 ribaund ve 3 top çalma ile oynarken, Ferya Defne Atlı 12 sayı ve 17 ribaund ile double-double yaptı

İSTATİSTİKLER

Hatay Büyükşehir Belediyespor

Çankaya Üniversitesi

Daha Fazla Haber