Connect with us

BGL’de Gaziantep Basketbol Kazanma Serisini Devam Ettirdi

Basketbol Gençler Ligi Erkekler Kategorisi’nde 9. Hafta karşılaşmasında Galatasaray NEF ile Gaziantep Basketbol karşı karşıya geldi.

Etkili bir hücum performansı ortaya koyan Gaziantep Basketbol, rakibini mağlup etmeyi başararak kazanma serisini devam ettirdi.

Maça yüksek hücum performansıyla başlayan Gaziantep Basketbol, ilk çeyrekte rakibine 30-14 skor üstünlüğü kurdu.

İlk çeyrekte olduğu gibi 2. çeyreğe de etkili başlayan Gaziantep Basketbol, bu çeyrekte de rakibine 30-15 üstünlük sağladı ve soyunma odasına 60-29 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe iyi başlayan taraf olan ev sahibi Galatasaray NEF, bu bölümde rakibine 26-18 üstünlük sağlasa da son çeyreğe Gaziantep Basketbol 78-55 önde girdi.

Maçın final periyodunda ise Gaziantep Basketbol, rakibine 32-22 üstünlük sağladı ve maçı kazanan taraf oldu.

9’da 9 yaparak galibiyet serisini devam ettiren Gaziantep Basketbol’da Arda Birkeser 21 sayı, 6 galibiyet ve 4 asist ile maçın oyuncusu olurken, Doğukan Orgun 20 sayı, 3 ribaund ve 8 asist, Emir Arda Sivas 17 sayı, 4 ribaund ve 8 asist ile galibiyetin mimarlarından oldular.

2 maç aradan sonra mağlup olan Galatasaray NEF’te Rafi Ömer Oralkan 14 sayı, 3 ribaund ve 9 asist, Çınar Durmaz 13 sayı ve 3 ribaund ile oynarken, Berke İsmailçebi 10 sayı ve 10 ribaund ile double-double yaptı.

İSTATİSTİKLER

Galatasaray NEF

Gaziantep Basketbol

Daha Fazla Haber