Connect with us

BGL’de Ege Asist Merkezefendi Belediyesi Etkili Savunmasıyla Kazandı

Basketbol Gençler Ligi Erkekler Kategorisi’nde Selçuklu Belediye Konyaspor ile Ege Asist Merkezefendi Belediyesi Basket karşı karşıya geldi.

İlk yarısı birbirine yakın geçen karşılaşmada Merkezefendi Belediyesi, 2. yarıda sadece 15 sayı şansı verdiği rakibini deplasmanda mağlup etmeyi başardı.

İlk çeyreğe iyi başlayan ev sahibi Selçuklu Belediye Konyaspor, çeyreği 17-9 önde kapatmayı başardı. 2. çeyrekte ise hücum performansını arttıran Ege Asist Merkezefendi Belediyesi Basket, bu bölümde rakibine 28-15 üstünlük sağladı ve soyunma odasına 32-37 önde girmeyi başardı.

2. YARIDA MERKEZEFENDİ’DEN SADECE 15 SAYI ŞANSI

Üçüncü çeyrekte savunma performansını arttıran konuk ekip Merkezefendi Belediyesi, rakibine sadece 2 sayı şansı tanıdı ve final periyoduna 52-34 önde girdi. İyi savunmasını son çeyrekte de devam ettiren Merkezefendi Belediyesi, son çeyrekte 30-13 üstünlük sağladı ve rakibini 82-47 mağlup etmeyi başardı.

Ligde 4. galibiyetini alan Ege Asist Merkezefendi Belediyesi Basket’de Yiğit Bayer 14 sayı, 6 asist ve 12 ribaund ile double-double yaparken, Batu Yılmaz 16 sayı, 4 ribaund ve 4 asist, İbrahim Er 13 sayı, 6 ribaund ve 5 asist ile oynadı.

Ev sahibi Selçuklu Belediye Konyaspor’da ise Mohammadbasir Momeni 28 sayı, 9 ribaund ve 1 asist, Mehmet Yavaş 8 sayı, 4 ribaund ve 2 top çalma ile oynadı.

İSTATİSTİKLER

Selçuklu Belediye Konyaspor

Ege Asist Merkezefendi Belediyesi Basket

Daha Fazla Haber