Connect with us

BGL’de Darüşşafaka, Deplasmanda Pınar Karşıyaka’yı Mağlup Etti

BGL Erkekler Kategorisi B Grubu 4. hafta maçında Pınar Karşıyaka ve Darüşşafaka, Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi.

Son çeyrekte geriden gelerek kazanan Darüşşafaka bu sezonki 2.  galibiyetini alırken, Pınar Karşıyaka ilk mağlubiyetini aldı.

Çekişmeli başlayan ve karşılıklı basketlerin olduğu ilk çeyrekte Pınar Karşıyaka, ilk çeyreği 23-19 önde kapattı. Yine karşılıklı sayıların çıktığı ve mücadelenin başa baş geçtiği ikinci çeyrek sonunda Pınar Karşıyaka, devre arasına 44-41 önde girdi.

Üçüncü çeyrekte rakibine sadece 9 sayı şansı veren Pınar Karşıyaka, Darüşşafaka karşısında son çeyreğe 61-50 önde girdi. Son çeyrekte ise hücum performansıyla ön palana çıkan Darüşşafaka, bu bölümde 33 sayı buldu ve geriden gelerek rakibini 71-83 mağlup etti.

Darüşşakafa’da Mehmet Efe Teoman 20 sayı, 5 ribaund ve 2 asist, Ege Akçay 17 sayı, 2 ribaund ve 2 asist, Emre Can Akdümbek 13 sayı ve 10 asist ile double-double yaparak galibiyette önemli pay sahibi oldular. Pınar Karşıyaka’da ise İlkay Cem Cevizci 18 sayı, 3 ribaund ve 7 asist, Hüseyin Emir Seviğ 15 sayı, 6 ribaund ve 1 asist, Buğra Çal 13 sayı, 7 ribaund ve 8 asist ile oynadı.

İSTATİSTİKLER

PINAR KARŞIYAKA:

DARÜŞŞAFAKA:

 

Daha Fazla Haber