Sosyal Medya:

Basketbol Gençler Ligi

Batuhan Atiktürk: İlk Hedefimiz Oyuncularımıza Sağlıklı Bir Ortam Yaratmak

ÖZEL RÖPORTAJ | Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi kızlar kategorisi takımlarından Galatasaray’ın antrenörü Batuhan Atiktürk sezon öncesi açıklamalarda bulundu.

Yaklaşan sezon ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Batuhan Atiktürk aynı zamanda ligdeki hedeflerini de açıkladı.

Basketbol Gençler Ligi’nin kızlar kategorisinde de düzenlenecek olmasını değerlendiren Atiktürk “Basketbol Gençler Ligi’nin organizasyonu bu sene ilk kez kızlar kategorisinde de yapılıyor olması bizler açısından da sevindirici. Bazı oyuncularımız kendi yaş grubunda bazı oyuncularımız A takım ile beraber kulüp organizasyonumuzun içinde bulunuyor. Kulübümüzün de felsefesi olan altyapıdan A takıma oyuncu kazandırma geleneğine katkı sağlamaya devam etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“İLK HEDEFİMİZ SAĞLIKLI BİR ORTAM YARATMAK”

Yaklaşan sezon öncesi hedeflerini belirten Atiktürk “Bizim için en değerli kısmı bu yaş kategorisinde kendi yaş gruplarıyla çok değerli olan BGL’de takımımızın mücadele edecek olmasıdır. İlk hedefimiz oyuncularımızın sakatlıktan uzak onların gelişimlerini sürdürebilecekleri sağlıklı bir ortam yaratmak. Oyuncularımızın gelişimi ile doğru orantılı olarak ilk kez düzenlenecek olan bu değerli ligde adımızı şampiyon olarak yazdırmak istiyoruz. Bu zor dönemde önceliğin sağlık olduğu güzel bir organizasyon olmasını ve tüm takımlara başarılar dilerim.” dedi.

Diğer Haberler > Basketbol Gençler Ligi