Sosyal Medya:

Basketbol Gençler Ligi

Basketbol Gençler Ligi’nde Fenerbahçe Doğuş Üçüncü

Basketbol Gençler Ligi üçüncülük karşılaşmasında 12 Mayıs Cumartesi günü Banvit ile Fenerbahçe Doğuş karşı karşıya geldi. 

Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan müsabakada rakibini 82-81’lik skorla geçen Fenerbahçe Doğuş sezonu üçüncü olarak tamamladı. Banvit ise Basketbol Gençler Ligi’nin ilk sezonunda dördüncü sırayı aldı.

Karşılık sayılarla başlayan mücadelede Erkin Şenel ve Atakan Erdek ile etkili olan Banvit ilk çeyreği 20-13’lük skorla önde tamamladı. İkinci çeyreğe üst üste sayılarla başlayan ve bir ara farkı 11 sayıya çıkartan Bandırma temsilcisi devreye 35-33’lük skorla önde giden taraf oldu.

BANVİT SON TOPTAN YARARLANAMADI

İkinci yarıya 7-3 ile başlayan Fenerbahçe Doğuş 40-38 ile öne geçse de son bölüme Banvit Basketbol 61-562lık skorla üstün girdi. Son bölümde kontrolü eline alan sarı-lacivertli ekip skorda da üstünlüğü yakaladı. Bitime 14 saniye kala Banvit farkı 1 sayıya indirse de son toptan yararlanamayınca Fenerbahçe Doğuş mücadeleyi 82-81’lik skorla galip tamamladı.

Fenerbahçe Doğuş’ta Ekrem Sancaklı 18 sayı 4 asist, Efe Ergi Tırpancı 14 sayı 7 ribaund 6 asist 5 top çalma, Cengizhan İvedi 11 sayı 6 ribaund, Cem Kırcıman  13 sayı 11 riband ve Barış Yeniay 15 sayı 5 ribaund ile öne çıkan isimler oldu.

Banvit’te Erkin Şenel 20 sayı 4 ribaund, Atakan Erde 21 sayı 5 asist, Sadık Emir Kabaca 13 sayı 3 ribaund ve Sedat Ali Karagülle 12 sayı 3 ribaund ile çift haneli sayılara ulaşan isimler oldu.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Basketbol Gençler Ligi