Sosyal Medya:

Basketbol Gençler Ligi

Basketbol Gençler Ligi’nde 8. Hafta İstatistik Liderleri

Basketbol Gençler Ligi’nde 2019 – 2020 sezonu sekizinci hafta geride kalırken, istatistik liderlerinde de sıralamalar şekillendi.

İşte 8. haftanın istatistik liderleri:

Sayı Krallığı Sıralaması
Oyuncu Takım Maç Ort
Mete Tekçevik Bursaspor 8 25
Yiğit Özkan Türk Telekom 8 23.50
Batuhan Acar Türk Telekom 8 22
Bilgehan Diril Gelişim Koleji 8 20.50
Bartu Yılmaz Bahçeşehir Koleji 6 19
Önder Atun Teksüt Bandırma 8 18.89
Selahattin Yalçın Büyükçekmece Basketbol 8 18.78
Mustafa Buğra Atasoy Bursaspor 8 18.63
Boran Güler Teksüt Bandırma 8 18.33
Göktuğ Baş Anadolu Efes 8 17.56
Ribaund Krallığı Sıralaması
Oyuncu Takım Maç Ort
Abdülkadir Gülşen Bahçeşehir Koleji 6 13.17
Cihat Mertali Dalgalı TED Ankara Kolejliler 8 12.13
Koray Çekici Gaziantep Basketbol 8 12
İsmail Karabilen Fenerbahçe Beko 7 11.29
Saadettin Donat Fenerbahçe Beko 8 10.38
Boran Güler Teksüt Bandırma 8 10.00
Ahmet Safa Yılmaz Teşvikiye 7 9.57
Bartu Yılmaz Bahçeşehir Koleji 6 9.50
Batın Tuna Tofaş 5 9.40
Ömer Yavaş Tofaş 8 8.88
Asist Krallığı Sıralaması
Oyuncu Takım Maç Ort
Yiğit Özkan Türk Telekom 8 8.13
Alperen Ercan TED Ankara Kolejliler 6 6.83
Utku Yurttaş Beşiktaş 8 6.78
Ege Eskinazi Teşvikiye 8 6.25
Fuat Yağız Buğu FMV Işık 5 6.20
Arda Gürtan Gelişim Koleji 8 6
Berkay Çıvgın TAC Nef 8 6
Baran Eren Aycan OGM Ormanspor 8 5.75
Enes Bayraktar Anadolu Efes 8 5.75
Boran Güler Teksüt Bandırma 8 5.33

Blok Krallığı Sıralaması

Oyuncu Takım Maç Ort
Adem Bona Pınar Karşıyaka 5 2.40
Cihat Mertali Dalgalı TED Ankara Kolejliler 8 2.25
Fatih Mehmet Bardak Teksüt Bandırma 9 2
Ali Yüceoral Bahçeşehir Koleji 6 1.17
Alp Oktay Teşvikiye 6 1.17
Ömer Ayaz Pınar Karşıyaka 8 1.13
Tarık Sezgün Anadolu Efes 8 1.13
Ömer Yavaş Tofaş 8 1
Şafak Yurdakulu Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol 8 1
Tolga Deliktaş Beşiktaş 8 0.89

Top Çalma Krallığı Sıralaması

Oyuncu Takım Maç Ort
Alperen Ercan TED Ankara Kolejliler 6 3.17
Batın Tuna Tofaş 5 3
Fuat Yağız Büğü FMV Işık 5 3
Boran Güler Teksüt Bandırma 8 2.89
İsmail Eren Polat Gaziantep Basketbol 8 2.89
Eren Taşçı TED Ankara Kolejliler 4 2.75
Eren Bayraktar Anadolu Efes 8 2.63
Yiğit Ay FMV Işık BB 8 2.63
Mehmet Ali Aşkar Beşiktaş 4 2.50
Önder Atun Teksüt Bandırma 8 2.44

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Basketbol Gençler Ligi