Sosyal Medya:

Basketbol Gençler Ligi

Basketbol Gençler Ligi’nde 6. Haftanın İstatistik Liderleri

Basketbol Gençler Ligi’nde 2019 – 2020 sezonu beşinci hafta geride kalırken, istatistik liderlerinde de sıralamalar şekillendi.

İşte 6. haftanın istatistik liderleri:

Sayı Krallığı Sıralaması
Oyuncu Takım Maç Ort
Mete Tekçevik Bursaspor 6 24.33
Yiğit Özkan Türk Telekom 6 22.50
Batuhan Acar Türk Telekom 6 21.50
Bilgehan Diril Gelişim Koleji 6 19.67
Boran Güler Teksüt Bandırma 6 18.83
Mustafa Buğra Atasoy Bursaspor 6 18.50
Bartu Yılmaz Bahçeşehir Koleji 4 18.25
Cihat Mertali Dalgalı TED Ankara Kolejliler 6 18
Eren Has Anadolu Efes 6 18
Hamza Halezeroğlu FMV Işıkspor 5 17.80
Ribaund Krallığı Sıralaması
Oyuncu Takım Maç Ort
Abdülkadir Gülşen Bahçeşehir Koleji 5 14.40
Cihat Mertali Dalgalı TED Ankara Kolejliler 6 11.67
Koray Çekici Gaziantep Basketbol 6 11.33
Saadettin Donat Fenerbahçe Beko 6 11.33
Batın Tuna Tofaş 3 10.67
Bartu Yılmaz Bahçeşehir Koleji 4 10.25
Tarık Sezgün Anadolu Efes 5 10.20
İsmail Karabilen Fenerbahçe Beko 4 9.75
Murat Can Güzelocak TAC NEF 6 9.33
Şafak Yurdakulu Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol 6 9.33
Asist Krallığı Sıralaması
Oyuncu Takım Maç Ort
Yiğit Özkan Türk Telekom 4 8.5
Utku Yurttaş Beşiktaş 5 7.4
Baran Eren Aycan OGM Ormanspor 5 7.4
Enes Bayraktar Anadolu Efes 3 7.0
Fuat Yağız Büğü FMV Işıkspor 5 6.6
Arda Gürtan Gelişim Koleji 5 6.4
Ege Eskinazi Teşvikiye 4 6.2
Ata Can Atsüren Tofaş 4 6.2
Alperen Ercan TED Ankara Kolejliler 5 6.2
Berkay Çıvgın TAC Nef 5 6.2

Blok Krallığı Sıralaması

Oyuncu Takım Maç Ort
Cihat Mertali Dalgalı TED Ankara Kolejliler 6 2.17
Fatih Mehmet Bardak Teksüt Bandırma 6 2.17
Adem Bona Pınar Karşıyaka 3 2
Tarık Sezgün Anadolu Efes 5 1.40
Ömer Yavaş Tofaş 6 1.33
Tolga Deliktaş Beşiktaş 6 1.33
Ömer Ayaz Pınar Karşıyaka 5 1.20
Şafak Yurdakulu Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol 6 1.17
Abdülkadir Gülşen Bahçeşehir Koleji 5 1.0
Ali Yüceoral Bahçeşehir Koleji 4 1.0

Top Çalma Krallığı Sıralaması

Oyuncu Takım Maç Ort
Enes Bayraktar Anadolu Efes 5 3.0
Fuat Yağız Büğü FMV Işık BB 5 3.0
Alperen Ercan TED Ankara Kolejliler 4 2.75
Eren Taşcı TED Ankara Kolejliler 4 2.75
Baran Eren Aycan OGM Ormanspor 6 2.67
Boran Güler Teksüt Bandırma 6 2.67
Mustafa Buğra Atasoy Bursaspor 6 2.67
Önder Atun Teksüt Bandırma 6 2.67
Yiğit Ay FMV Işık 6 2.67
Baran Erişik Gaziantep Basketbol 6 2.50

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Basketbol Gençler Ligi