Sosyal Medya:

Basketbol Gençler Ligi

Basketbol Gençler Ligi’nde 6. Hafta En İyi Beşleri

Basketbol Gençler Ligi’nde 2019 – 2020 sezonunun altıncı hafta heyecanı geride kalırken seyirciler yine birbirinden etkileyici bireysel performanslar izledi.

İşte altıncı haftanın en iyi beşleri:

A GRUBU

Tarık Biberoviç (Fenerbahçe Beko)

Sarı lacivertliler liderlik maçında Tofaş’ı farklı geçerek beşinci galibiyetine ulaştı. Takıma yeni katılan başarılı oyuncu Tarık Biberoviç 32 dakikada 22 sayı 6 ribaund 4 asist 2 blok 1 top çalma ile çok yönlü bir performans sergiledi ve galibiyetin mimarlarından biri oldu.

Emir Oflaz (Galatasaray)

Galatasaray deplasmanda Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol’u mağlup ederek gruptaki dördüncü galibiyetini elde etti. Sarı kırmızılı ekipte Emir Oflaz, sadece 21 dakikada 14 sayı 5 ribaund 4 asist 1 top çalma ile öne çıkmayı başardı.

Yiğit Özkan (Türk Telekom)

Ankara ekibi evinde Gelişim Koleji engeline takılmadı ve galibiyet sayısını 4’e yükseltti. Yiğit Özkan, yüksek yüzdeli performansını maçın geneline yaymayı başardı. 16 sayı 4 ribaund 9 asist kaydeden başarılı oyuncu galibiyette büyük pay sahibi oldu.

Tolga Hatipoğlu (Teşvikiye)

Teşvikiye sahasında Afyon Belediyesi’ni geçti ve 3. galibiyetini aldı. 29 dakika sahada kalan Tolga Hatipoğlu 18 sayı 10 ribaund 4 asist 1 blok 3 top çalma üreterek galibiyete büyük etki yapmayı başardı.

Boran Güler (Teksüt Bandırma) (Haftanın Oyuncusu)

Teksüt Bandırma deplasmanda Bahçeşehir Koleji’ni mağlup ederek 4. galibiyetini elde etti. Bandırma ekibinde Boran Güler 21 sayı 14 ribaund 6 asist ile triple-double’ın kıyısından döndü ve galibiyeti getiren isimlerin başında yer aldı.

B GRUBU

Batuhan Tümkaya (OGM Ormanspor)

OGM Ormanspor, Pınar Karşıyaka engeline takılmadı ve grupta dördüncü zaferine ulaştı. Batuhan Tümkaya 20 sayı 9 ribaund 4 asist ile öne çıkmayı başardı.

Mete Tekçevik (Bursaspor)

Bursa ekibi evinde Gaziantep Basketbol’u mağlup etti ve BGL’deki ilk galibiyetini aldı. 39 dakika sahada kalan Mete Tekçevik 26 sayı 11 ribaund 4 asist kaydetti ve çok yönlü performansıyla galibiyette büyük pay sahibi oldu.

Efe Sarıca (Darüşşafaka Basketbol)

Daçka deplasmanda Sigortam.Net İTÜ BB engelini aştı ve gruptaki üçüncü galibiyetini elde etti. 26 dakika sahada kalan Efe Sarıca 13 sayı 12 ribaund 4 asist 1 top çalma ile galibiyetin mimarlarından biri oldu.

Eren Has (Anadolu Efes)

Lacivert beyazlılar Beşiktaş’ı mağlup ederek namağlup liderliğini sürdürdü. Anadolu Efes’te 24 sayı 2 ribaund 3 asist kaydeden Eren Has galibiyette büyük pay sahibi oldu.

Hakan Çakır (Tarsus Amerikan Koleji)

TAC NEF, deplasmanda TED Ankara Kolejliler’e ilk mağlubiyetini tattırdı. 27 dakika sahada kalan ve 22 sayı 8 ribaund üreten Hakan Çakır yıldızlaştı.

 

Diğer Haberler > Basketbol Gençler Ligi