Connect with us

Basketbol Gençler Ligi’nde 12. Haftanın En İyi Beşleri

Basketbol Gençler Ligi’nde 2018 – 2019 sezonu 12. hafta heyecanı geride kalırken izleyenler yine birbirinden önemli performanslara tanık oldu.

A GRUBU

İsmail Karabilen (Fenerbahçe)

Sarı lacivertliler haftayı zorlu Galatasaray deplasmanında aldığı galibiyetle kapatırken, gruptaki 10. galibiyetini aldı ve maç fazlasıyla liderlik koltuğuna oturdu. Fenerbahçe’de 26 dakika sahada kalan İsmail Karabilen ürettiği 14 sayı 18 ribaund ile galibiyetin mimarlarından biriydi.

Metin Bayhan (Afyon Belediyespor) (Haftanın Oyuncusu)

Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol deplasmanında kazanan Afyon Belediyespor, Basketbol Gençler Ligi’ndeki ilk galibiyetini aldı. Oldukça iyi bir hücum günü geçiren Afyon temsilcisinde Metin Bayhan 20 sayı 10 ribaund ile double-double yaptı ve galibiyette büyük pay sahibi oldu.

Emirhan Merdin (Tofaş)

Evinde Tarsus Amerikan Koleji NEF’i mağlup eden Tofaş gruptaki galibiyet sayısını 8’e yükseltti. Yüzdeli oyununu maçın geneline yaymayı başaran Emirhan Merdin, 22 sayı 3 ribaund 1 asist 1 top çalma kaydetti ve galibiyette kilit rol oynadı.

Kerem Özbalaban (Gelişim Koleji)

Türk Telekom engelini 93-84 ile geçen Gelişim Koleji gruptaki 6. galibiyetine ulaştı. Maç boyunca hem boyalı alandan hem 3 sayı çizgisinin gerisinden oldukça yüzdeli bir performans sergileyen Kerem Özbalaban 26 sayı 7 ribaund 2 asist 1 top çalma ile maça damga vurdu.

Semih Bayezıt Öz (Afyon Belediyespor)

Afyon temsilcisi, Büyükçekmece Basketbol karşısında aldığı galibiyetle BGL’deki ilk galibiyetini elde ederken, Semih Bayezıt Öz kaydettiği 19 sayı 7 ribaund 2 asist ile galibiyeti getiren isimlerden biriydi.

B GRUBU

Sayfalar: 1 2

More in Basketbol Gençler Ligi