Sosyal Medya:

Basketbol Gençler Ligi

Basketbol Gençler Ligi’nde 12. Hafta En İyi Beşleri

Basketbol Gençler Ligi’nde 2019 – 2020 sezonu 12. hafta heyecanı geride kalırken seyirciler yine birbirinden etkileyici bireysel performanslar izledi.

İşte 12. haftanın en iyi beşleri:

A GRUBU

İsmail Karabilen (Fenerbahçe Beko)

Sarı lacivertliler deplasmanda Teşvikiye karşısında zorlanmadan kazandı ve liderliği bırakmadı. Fenerbahçe Beko’da İsmail Karabilen 15 sayı 13 ribaund 2 asist ile double-double yaparak galibiyeti getiren isimlerden biri oldu.

Arda Gürtan (Gelişim Koleji)

İzmir temsilcisi Galatasaray deplasmanında zorlu maçı galip tamamladı ve grupta 5. kez kazandı. Gelişim Koleji’nde Arda Gürtan 27 sayı 8 ribaund 9 asist 2 top çalma ile triple-double’ın kıyısından döndü ve galibiyetin mimarı oldu.

Temel Berkcan Keskindemir (Tofaş)

Bursa ekibi sahasında Afyon Belediyesi engeline takılmadı ve zirve takibine devam etti. Tofaş’ta 31 dakika forma giyen Temel Berkcan Keskindemir, 22 sayı 17 ribaund 4 asist 1 blok 5 top çalma ile çok yönlü bir performans sergileyerek öne çıktı.

Boran Güler (Teksüt Bandırma)

Teksüt Bandırma Ankara deplasmanında Türk Telekom’u yendi ve gruptaki dokuzuncu galibiyetine uzandı. Boran Güler 32 sayı 6 ribaund 6 asist 4 top çalma ile dominant bir performans ortaya koydu ve galibiyete büyük etki yaptı.

Şafak Yurdakulu (Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol)

Büyükçekmece Basketbol deplasmanda Bahçeşehir Koleji’ni mağlup ederek gruptaki dördüncü galibiyetini elde etti. 37 dakika sahada kalan Şafak Yurdakulu 28 sayı 5 ribaund 2 asist 2 top çalma kaydetti ve galibiyette önemli pay sahibi oldu.

B GRUBU

Mete Tekçevik (Bursaspor)

Bursa ekibi evinde OGM Ormanspor engeline takılmadı ve gruptaki dördüncü galibiyetini aldı. Bursaspor’da Mete Tekçevik 19 sayı 3 ribaund 3 asist 3 top çalma üreterek öne çıkmayı başardı.

Alperen Ercan (TED Ankara Kolejliler) (Haftanın Oyuncusu)

TED Ankara Kolejliler, Daçka deplasmanında galip geldi ve grupta 9. kez kazandı. Ankara ekibinde 33 dakika sahada kalan Alperen Ercan 13 sayı 13 ribaund 12 asist 5 top çalma ile triple-double yaptı ve galibiyetin mimarı oldu.

Berkay Çıvgın (TAC NEF)

Tarsus Amerikan Koleji NEF, Beşiktaş deplasmanından galibiyetle dönerek zirve takibinden kopmadı. TAC NEF’te Berkay Çıvgın 21 sayı 10 ribaund 7 asist 2 top çalma ile çok yönlü bir oyun ortaya koydu ve takımına önemli katkı verdi.

Koray Çekici (Gaziantep Basketbol)

Gaziantep temsilcisi evinde Pınar Karşıyaka engeline takılmadı ve gruptaki beşinci galibiyetine uzandı. Gaziantep Basketbol’da Koray Çekici 17 sayı 11 ribaund 1 asist 4 top çalma üreterek galibiyette büyük pay sahibi oldu.

Doğan Yücetaş (Anadolu Efes)

Lacivert beyazlılar, FMV Işık deplasmanında hata yapmadı ve namağlup unvanını korudu. Anadolu Efes’te Doğan Yücetaş 17 sayı 4 ribaund 1 asist ile galibiyeti getiren isimlerden biri oldu.

Diğer Haberler > Basketbol Gençler Ligi