Sosyal Medya:

Basketbol Gençler Ligi

Basketbol Gençler Ligi’nde 10. Hafta En İyi Beşleri

Basketbol Gençler Ligi’nde 2019 – 2020 sezonu onuncu hafta heyecanı geride kalırken seyirciler yine birbirinden etkileyici bireysel performanslar izledi.

İşte onuncu haftanın en iyi beşleri:

A GRUBU

Tarık Günay (Galatasaray)

Sarı kırmızılılar evinde Bahçeşehir Koleji engeline takılmadı ve gruptaki galibiyet sayısını 5’e yükseltti. Galatasaray’da Tarık Günay 20 sayı 4 ribaund 2 asist kaydederek galibiyeti getiren isimlerden biri olmayı başardı.

Bora Satır (Tofaş)

Bursa temsilcisi çekişmeli maçta deplasmanda Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol’u yendi ve liderlik takibini sürdürdü. Tofaş’ta Bora Satır 14 sayı 3 ribaund 5 asist 4 top çalma ile çok yönlü bir performans sergileyerek galibiyete büyük etki yaptı.

Önder Atun (Teksüt Bandırma)

Teksüt Bandırma deplasmanda Teşvikiye’yi mağlup ederek gruptaki yedinci galibiyetine ulaştı. Önder Atun 30 sayı 9 ribaund 2 asist 1 blok 4 top çalma ile dominant bir oyun sergiledi ve galibiyette büyük pay sahibi oldu.

Tarık Biberoviç (Fenerbahçe Beko)

Sarı lacivertli ekip Gelişim Koleji deplasmanından zaferle dönerek liderliğini sürdürdü. Fenerbahçe Beko’da Tarık Biberoviç 19 sayı 5 ribaund 3 asist 1 blok 2 top çalma ile öne çıkmayı başardı.

Mevlüt Melih Doğan (Türk Telekom)

Ankara temsilcisi evinde Afyon Belediyesi’ni farkı yenerek gruptaki yedinci galibiyetine ulaştı. Türk Telekom’da Mevlüt Melih Doğan 19 sayı 13 ribaund 5 asist 4 top çalma ile galibiyete büyük katkı sağladı.

B GRUBU

Eren Has (Anadolu Efes)

Lacivert beyazlılar Gaziantep Basketbol deplasmanında hata yapmadı ve namağlup liderliğini sürdürdü. Anadolu Efes’te Eren Has 18 sayı 10 ribaund 5 asist ile çok yönlü bir performans göstererek galibiyette büyük pay sahibi oldu.

Cihat Mertali Dalgalı (TED Ankara Kolejliler) (Haftanın Oyuncusu)

Ankara ekibi deplasmanda Pınar Karşıyaka’yı rahat geçti ve gruptaki yedinci galibiyetini elde etti. TED Ankara Kolejliler’de Cihat Mertali Dalgalı 39 sayı 16 ribaund 2 asist 3 top çalma ile dominant bir oyun ortaya koydu ve galibiyeti getirdi.

Tolga Deliktaş (Beşiktaş)

Siyah beyazlılar FMV Işık’ı mağlup ederek gruptaki galibiyet sayısını 5’e yükseltti. Beşiktaş’ta Tolga Deliktaş 24 sayı 16 ribaund 1 blok 1 top çalma kaydederek galibiyetin mimarlarından biri oldu.

Berkay Çıvgın (Tarsus Amerikan Koleji NEF)

Tarsus Amerikan Koleji NEF deplasmanda Bursaspor’u yendi ve 9. galibiyetine ulaştı. TAC NEF’te 33 dakika sahada kalan Berkay Çıvgın 32 sayı 13 ribaund 7 asist ile triple-double’ın kıyısından döndü ve galibiyete büyük katkı sağladı.

Mahmut Can Çelik (Darüşşafaka)

Daçka evinde OGM Ormanspor engelini aşarak gruptaki altıncı kez kazandı. Darüşşafaka’da Mahmut Can Çelik 20 sayı 13 ribaund 3 asist üreterek öne çıkmayı başardı.

 

 

Diğer Haberler > Basketbol Gençler Ligi