Sosyal Medya:

Basketbol Gençler Ligi

Basketbol Gençler Ligi için Son Bileti Teşvikiye Kaptı

Basketbol Gençler Ligi (BGL) ön eleme turu son maçında Teşvikiye Spor Kulubü ile Öbek Boğaziçi Okulları karşı karşıya geldi.

29 Ağustos Cuma günü Caferağa Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Teşvikiye Spor Kulubü, 60-57 kazanarak Basketbol Gelişim Ligi’ne katılmaya hak kazanan son takım oldu.

Mücadeleye iki ekipte kontrollü ve set hücumlarını kullanarak başladı. Savunma direncinin üst seviyede olduğu ilk periyotta, önde olan takım sürekli olarak değişti. Son saniyeye kadar çekişmeli geçen ilk periyodu Öbek Boğaziçi Okulları 17-15’lik skor ile üstün kapadı.

Karşılaşmanın ikinci periyodunda da aynı görüntü vardı. İki takımda çok kontrollü, fazla top kaybı yapmadan, hücum etmek için çaba gösterdi. Savunmaların çok daha sert ve istekli geçtiği ikinci periyotta yalnızca 21 sayı çıkarken, devreye Öbek Boğaziçi Okulları 29-24 önde girdi.

İKİNCİ YARI ÜSTÜNLÜK SÜREKLİ DEĞİŞTİ

Karşılaşmanın üçüncü periyodunda biraz olsun toparlanan Teşvikiye Spor Kulubü öne geçmeyi başardı. Ancak alınan moladan sonra toparlanan Öbek Boğaziçi Okulları, devraldığı üstünlüğü periyodun sonuna kadar kullandı ve son 10 dakikaya 42-41 önde girdi.

Son periyotta ise iki ekipte daha önceki üç periyotta olduğu gibi tekrar “savunma” dedi. Başa baş geçen mücadelenin son dakikaları nefesleri kesti. Mücadelenin kalan kısmında Öbek Boğaziçi Okulları oldukça yoğun bir çaba harcasa da, Teşvikiye Spor Kulubü maçı 60-57 kazanarak adını Basketbol Gençler Ligi’ne yazdırdı.

Teşvikiye Spor Kulubü’nde Efe Dim 16 sayı ve 5 asist, Ahmet Safa Yılmaz 15 sayı ve 16 ribaund ile oynadı.

Öbek Boğaziçi Okulları’nda ise Ege Candan Alpay 12 sayı ve 3 ribaund ve kenardan gelen Mehmet Uğur Dağ 12 sayı ve 4 ribaund ile oynadı ancak Basketbol Gençler Ligi’ne çıkmak için yeterli olmadı.

İSTATİSTİKLER

 

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Basketbol Gençler Ligi