Sosyal Medya:

Basketbol Gençler Ligi

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu 4. Hafta En İyi Beşi

Basketbol Gençler Ligi’nde 2019 – 2020 sezonu Final Grubu dördüncü hafta heyecanı geride kalırken seyirciler yine birbirinden etkileyici bireysel performanslar izledi.

İşte final grubu 4. hafta en iyi beşi:

Alperen Şengün (Teksüt Bandırma)

Teksüt Bandırma evinde Anadolu Efes’i mağlup ederek haftayı kritik bir galibiyetle kapattı. Alperen Şengün 30 sayı 19 ribaund 1 asist 4 blok 3 top çalma ile dominant bir performans sergiledi ve galibiyetin mimarı oldu.

Baran Eren Aycan (Gelişim Koleji)

İzmir temsilcisi evinde Gaziantep Basketbol’u farkı geçti ve beşinci galibiyetine ulaştı. Gelişim Koleji’nde Baran Eren Aycan 24 sayı 2 ribaund 2 asist 3 top çalma ile öne çıkmayı başardı.

Berkan Aksu (Tofaş)

Bursa ekibi sahasında zorlanmasına karşın Tarsus Amerikan Koleji NEF’i mağlup etti ve 12. kez galip geldi. Tofaş’ta 29 dakika sahada kalan Berkan Aksu 21 sayı 7 ribaund 1 asist 1 top çalma üreterek galibiyette önemli pay sahibi oldu.

İsmail Karabilen (Fenerbahçe Beko)

Sarı lacivertliler TED Ankara Kolejliler engelini aştı ve 12. galibiyetini elde etti. Fenerbahçe Beko’da 33 dakika forma giyen İsmail Karabilen 25 sayı 8 ribaund 4 asist 2 top çalma ile galibiyeti getiren isimlerden biri oldu.

Ahmet Safa Yılmaz (Galatasaray)

Galatasaray sahasında Darüşşafaka’yı mağlup etti ve Final Grubu’nda dördüncü maçını da kazandı. Sarı kırmızılılarda Ahmet Safa Yılmaz 20 sayı 12 ribaund 1 asist 1 top çalma ile yıldızlaştı.

 

 

 

Diğer Haberler > Basketbol Gençler Ligi