Sosyal Medya:

Basketbol Gençler Ligi

Basketbol Gençler Ligi 12. Hafta İstatistik Liderleri

Basketbol Gençler Ligi’nde 2019 – 2020 sezonu 12. hafta geride kalırken, istatistik liderlerinde de sıralamalar şekillendi.

İşte 12. haftanın istatistik liderleri:

Sayı Krallığı Sıralaması
Oyuncu Takım Maç Ort
Bilgehan Diril Gelişim Koleji 12 23.8
Mete Tekçevik Bursaspor 12 22.5
Batuhan Acar Türk Telekom 11 21.5
Yiğit Özkan Türk Telekom 11 21.5
Önder Atun Teksüt Bandırma BK 12 21.3
Boran Güler Teksüt Bandırma BK 11 19.5
Cihat Mertali Dalgalı TED Ankara Kolejliler 12 18.0
Selahattin Yalçın Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol 10 17.0
Mustafa Buğra Atasoy Bursaspor 12 16.7
Bartu Yılmaz Bahçeşehir Koleji 10 16.6
Ribaund Krallığı Sıralaması
Oyuncu Takım Maç Ort
Cihat Mertali Dalgalı TED Ankara Kolejliler 12 11.2
Abdülkadir Gülşen Bahçeşehir Koleji 10 10.8
Koray Çekici Gaziantep Basketbol 12 10.4
İsmail Karabilen Fenerbahçe Beko 9 10.3
Saadettin Donat Fenerbahçe Beko 12 9.8
Mahmut Can Çelik Darüşşafaka Spor Kulübü 6 9.6
Ahmet Safa Yılmaz Teşvikiye 7 9.5
Batın Tuna Tofaş 7 9.1
Ömer Yavaş Tofaş 11 9.0
Bartu Yılmaz Bahçeşehir Koleji 10 8.7
Asist Krallığı Sıralaması
Oyuncu Takım Maç Ort
Yiğit Özkan Türk Telekom 11 7.6
Arda Gürtan Gelişim Koleji 12 7.2
Alperen Ercan TED Ankara Kolejliler 10 7.0
Utku Yurttaş Beşiktaş 12 6.8
Berkay Çıvgın TAC NEF 11 6.2
Baran Eren Aycan OGM Ormanspor 12 5.8
Yiğit Ay FMV Işık BB 12 5.8
Enes Bayraktar Anadolu Efes 11 5.5
Fuat Yağız Büğü FMV Işık BB 8 5.5
Ege Eskinazi Teşvikiye 12 5.1

Blok Krallığı Sıralaması

Oyuncu Takım Maç Ort
Cihat Mertali Dalgalı TED Ankara Kolejliler 12 2
Fatih Mehmet Bardak Teksüt Bandırma 12 2
Tarık Sezgün Anadolu Efes 11 1.55
Tolga Deliktaş Beşiktaş 12 1.17
Ömer Ayaz Pınar Karşıyaka 9 1.11
Arda Duraklar Gelişim Koleji 11 1.09
Abdülkadir Gülşen Bahçeşehir Koleji 10 1
Alp Oktay Teşvikiye 10 1
Ali Yüceoral Bahçeşehir Koleji 10 0.90
Göktuğ Baş Anadolu Efes 12 0.83

Top Çalma Krallığı Sıralaması

Oyuncu Takım Maç Ort
Fuat Yağız Büğü FMV Işık 8 3
Boran Güler Teksüt Bandırma 11 2.82
Alperen Ercan TED Ankara Kolejliler 10 2.80
Enes Bayraktar Anadolu Efes 11 2.73
Önder Atun Teksüt Bandırma 12 2.58
Baran Eren Aycan OGM Ormanspor 12 2.42
İsmail Eray Polat Gaziantep Basketbol 12 2.42
Mustafa Buğra Atasoy Bursaspor 12 2.42
Utku Yurttaş Beşiktaş 12 2.42
Boray Bilgin Beşiktaş 6 2.33

Diğer Haberler > Basketbol Gençler Ligi