Sosyal Medya:

Basketbol Gençler Ligi

Anadolu Efes’in BGL Takımı TBL’de Mücadele Edecek

Basketbol Süper Ligi’nden düşen Bakırköy Basket’in haklarını alan İstanbul Basket, Türkiye Basketbol Ligi’nde Anadolu Efes’in BGL takımı ile oynayacak.

basketfaul.com’un haberine göre; BSL’den TBL’ye düşen Bakırköy Basket’in haklarını İstanbul Basket resmen devraldı. TBF sayfasına da ismi konulan İstanbul Basket, Anadolu Efes’in BGL takımıyla oynayacak ve duruma göre bir ya da iki yabancı oyuncu alınacak. Antrenörlüğünü Ozan Havuzlu’nun yapacağı İstanbul Basket, ilk mücadelelerini Pazar günü Kartepe’de başlayacak olan Federasyon Kupası’nda verecek.

Bakırköy Basketbol’un haklarını devralarak TBL’nin yeni takımı olan İstanbul Basket’in staff ve oyuncu kadrosu belli oldu. Nevzat Özdemir’in genel koordinatör olarak görev yaptığı İstanbul Basket, Anadolu Efes’in BGL takımı staffı ve oyuncularıyla sezonu götürecek.

STAFF

Ozan Havuzlu (Koç), Mustafa Enes Altınçizme (Asistan koç), Yasin Kaplan (Asistan koç), Ahmet Necip Deriner (İdari menajer), Umut Demir (Fizyoterapist), Mehmet Akpençe (Masör), Tolga Köklen (Genel menajer), Erol Mutlusoy (Kondisyoner)

OYUNCULAR

Enes Bayraktar, Mustafa Mert Tarla, Muhammet Ali Güneş, Yusuf Eren Akbıyık, Enes Gül, Yunus Emre Hamatoğlu, Şevket Gökdemir, Koralp Türk, Karahan Tuan Efeoğlu, Zekeriya Yiğit Tekin, Tolga Kay, Ozan Yılmaz, Tarık Sezgün

Kaynak: basketfaul.com

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla 2 bini aşkın üyemizin bulunduğu haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Son Haberler

Diğer Haberler > Basketbol Gençler Ligi