Connect with us

Alper Koç: BGL Kadın Basketbolunda da Meyvelerini Verecek

ÖZEL RÖPORTAJ | Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi kızlar kategorisi takımlarından Fenerbahçe’nin antrenörü Alper Koç sitemize açıklamalarda bulundu.

İlk kez düzenlenecek olan kızlar kategorisi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Alper Koç aynı zamanda hedeflerini de anlattı.

Çok değerli bir organizasyon olduğunu belirten Koç “Öncelikle federasyona çok teşekkür etmek istiyorum. Erkeklerde yapılan BGL organizasyonu meyvelerini vermeye başladı. O açıdan kızlarda da yapılması bence çok değerli. TKBL’de gelişim takımımız olduğu için genç sporcularımıza orada forma şansı verebiliyoruz. Ancak hem daha küçük yaştaki sporcularımıza hem de TKBL’de yeterince süre alamayan oyuncularımıza böylesine zorluk derecesi yüksek maçları arka arkaya oynatacak bir organizasyonun olması bizim için çok çok değerli. Sadece bizim için değil tüm Türk kadın basketbolu için çok değerli diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

“OYUNCULAR İÇİN BÜYÜK ŞANS”

Her jenerasyondan oyuncuları değerlendireceklerini söyleyen Koç “2002 doğumlu bir kontenjan ve 2006’ya kadar geniş bir yelpaze ile kadro kurulabilmesi de çok değerli. Biz 2002’den 2006’ya kadar her jenerasyondan oyuncularımızı o kadro içerisinde tutmaya çalışacağız. Bu onlar için büyük bir şans olacak. Bu açıdan çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Bu organizasyonun hızlı bir şekilde meyvelerini vereceğini belirten Koç “Kendi takımımız ve tüm takımlar için önce sağlıklı bir turnuva olmasını diliyoruz. Sonra tabii ki hepsinin gelişeceği, kulübümüze ve Türk basketboluna yararlı olabilecekleri hale daha çabuk gelebilmeleri açısından çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Erkeklerde bu ligin kattığı şeyler, alınan meyveler ortada. Aynı şeyin birkaç sezon içinde, hızlı bir şekilde kadın basketbolunda da meyve vereceğini düşünüyorum. Bu açıdan hem heyecanlıyım hem de çok mutluyum.” dedi.

Daha Fazla Haber