Sosyal Medya:

Basketbol Süper Ligi

Ahmet Kandemir: Gençlerin Gelişimi Beşiktaş’ın Hedefini Belirleyecek

2020 – 2021 sezonunda genç oyunculardan oluşan bir yapılanmaya giden Beşiktaş’ta Genel Koordinatör Ahmet Kandemir açıklamalarda bulundu.

Basket Faul’e konuşan deneyimli basketbol adamı hayata geçirmeye çalıştıkları projeden ve kulübün içinde bulunduğu durumdan bahsetti.

İşte o röportajdan bir bölüm…

Başkan Çebi’nin tutumu ne? Takım play off’lara kalamazsa, kötü ihtimalle alt sıralarda kalırsa yönetimin tutumu ne olur?

Başkan basketbolu çok seviyor ama önündeki tablo basketbolu külfet gibi gösteriyor. Basketbola bu kadar para yatırırken altyapıya hiç yatırım yapmamışsın. Sadece dış transferlere kalmışız. Altyapıya yatırım yapacağız ama sonuçları elbette bir zaman alacak. Altyapıyı yapmadan bu işin içinden çıkamayız. Transferlerle büyük kadro kuramayız ama gençlere bir yerlere gelerek şampiyonluğa oynayabiliriz. Başkan da borçlardan kurtulup gençlere yatırım yapmamızı istiyor. Yönetim iyi günde de, kötü günde de bu takımın arkasında durur ve bu da oyunculara büyük moral verir.

Genç bir kadro ile yola çıkarken taraftardan beklentileriniz neler?

Ergin Ataman’ın zamanında şampiyonluğa oynarken salon doldu. Uç hedefin yoksa taraftar takımın özelliğine göre salona gelir. 2000 yılında yabancısız kadroyla salonu doldurduk, şampiyonluğa oynamadık ama taraftar kendi karakterine uygun takım görürse müthiş destek verir. Taraftarın bu takıma çok büyük destek vereceğini düşünüyorum. Her sene değişen kadrolar yerine 3 sene aynı oyuncuların gelişimini görmek onları da heyecanlandıracak ve başarılarda onların da büyük payı olacak.

Bandırma süreci nasıl gelişti, bu projeden ne umuyorsunuz?

Hem Bandırma’nın zorlukları, hem bizim hedefleri değiştirmemizin örtüşmesi bir şans oldu. Bir sene sonra yabancı oyuncu kalitesini artırabiliriz ama yerli kadroyu değiştirmeyeceğiz. Gençlerin gelişimi Beşiktaş’ın hedefini belirleyecek.

RÖPORTAJIN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Diğer Haberler > Basketbol Süper Ligi