Sosyal Medya:

Haberler

Unibasket’ten Kamuoyuna Duyuru

İstanbul basketbol altyapısında mücadelesini sürdüren Unibasket Spor Kulübü, Armada maçı ile ilgili kamuoyuna bir duyuru yayınladı.

Kulübün maçın son anlarında yaşananlara dair yaptığı açıklama şu şekilde:

“Unibasket SK olarak 12.10.2019 tarihinde U18 Erkekler B Ligi 9. Grup’ta Armada ile oynadığımız karşılaşmaya ilişkin açıklama yapma ihtiyacı duymaktayız. Öncelikle değerli rakibimizi bu çekişmeli ve keyifli maçta ortaya koyduğu güzel oyun nedeniyle kutluyoruz.

Karşılaşmanın bitimine 0.7 saniye kala gerçekleşen ve sonucu değiştiren basket ile ilgili yorumumuz ; “0.7 saniye kala rakip takım topu çıkarıyor, uzun mesafeli atışı yapan sporcu topu alıyor (sürenin bu anda çalıştırılması gerekir) ileri doğru dönerek hareketleniyor, top elinde iki adım atıyor ve uzak mesafeli atışı yapıyor. Minimum 2 saniyede yapılabilecek bu hareket sürecinde 0.7 saniye bir türlü son bulmuyor, maç bitirilmiyor ve rakip takım maçı kazanarak haksız şekilde galip gelmiş oluyor, sürenin durdurulmaması sorununun yanı sıra hareketin de steps olması, büyük kapsamlı bir hata yapıldığını gösteriyor. Zira 0.7 saniyelik bir süre içerisinde oyuncunun topun kontrolünü sağladıktan sonra nizami bir şekilde rakip potaya (iki adım da atarak) göndermesi mümkün değildir.

Unibasket Spor Kulübümüzün 22 yıllık geçmişinde, “spordan çok sporcu kişiliği, skordan çok sporu ön planda işleyen, sporcu, koç ve seyircimizi basketbol sporunun gerektirdiği ve kulübümüze yakıştırdığımız çizgide tutabilen, hakemlerimize hiçbir şekilde itiraz etmeyen, emeklerine saygı duyan, dürüst bir kulüp olarak, takımımızın gruptan yükselmesini engelleyen bu, “çok net hata”nın düzeltilmesini bekliyoruz. Bu konu ile ilgili olarak gerekli itirazları maçın hemen bitiminde gerçekleştirdiğimizi ve konuyla ilgili olarak sürecin takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz.”

UNIBASKET SK YÖNETİMİ

 

Diğer Haberler > Haberler