Sosyal Medya:

Basketbol Rehberi Haberleri

Unibasket’ten Basketbol ve İnovasyon Yaz Okulu

Unibasket

20 yıllık geçmişiyle Türkiye’nin köklü basketbol kulüplerinden biri olan Unibasket, çocuk ve gençlere yaz döneminde spor ve akademik yaşamı bir arada sunan bir program başlatıyor.

Lisanslı takımları TBF ligleri ve özel liglerde mücadele eden, basketbol okulu faaliyetleriyle birçok çocuk ve gence basketbolu sevdiren Unibasket bir diğer kurumu olan Uni Akademi ile birlikte Basketbol ve İnovasyon Yaz Okulu Programı’nı geliştirdi.

Kulüpten yapılan açıklamada bu programla ilgili şu bilgilere yer verildi:

“‘SPOR ve AKADEMİK YAŞAM’ı birlikte sunarak çocuk ve gençlerimizin yaz dönemi sürecinde hem dinlenme – eğlenmelerini ve hem de spordan ve akademik yaşamdan uzak kalmamalarını sağlamak amacıyla planlanmış bir programdır. Çocuklarımıza bir günde 2 basketbol antrenmanının yanı sıra 2 inovasyon çalışması (kodlama/algoritma, maker/robotik, 3D tasarım/modelleme) sunulmaktadır. Okullarında görmedikleri inovasyon konuları işlenmekte ve çocuklarımızın bu gelecek konseptli konuya çok yönlü olarak vakıf olmaları ağlanmaktadır. Basketbol ile de inovasyondaki zihinsel çalışmaya, fiziksel çalışma eklenerek, çok verimli, sağlıklı ve keyifli bir gün ve günler geçirmeleri sağlanmaktadır.”

Programla ilgili ayrıntılı bilgi almak için http://unibasket.com/uni-akademi-basketbol-ve-inovasyon-yaz-okulu-programi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Altyapıbasket’e VIP Üyelik dönemi başladı! Ayrıntılı bilgi almak için tıklayın…

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Basketbol Rehberi Haberleri