Sancaktepe İstanbul

Sancaktepe İstanbul, Geleceğin Sporcularını Yetiştirmeye Devam Ediyor

İstanbul basketbol altyapı liglerinde mücadele eden Sancaktepe İstanbul Spor Kulübü, her sezon büyük takımlara kazandırdığı sporcularla adından söz ettiriyor.

2019 – 2020 sezonunda hem TBF Ligleri hem de özel liglerde boy gösterecek olan Sancaktepe İstanbul Spor Kulubü’nde başarılı geçen sezon sonrasında bazı sporcuları büyük takımlara transfer etti.

Sancaktepe İstanbul Spor Kulübü yarattığı sağlıklı basketbol ortamıyla Beşiktaş, Anadolu Efes, Fenerbahçe, Darüşşafaka, Bahçeşehir, DSİ, İTO gibi Türk basketbolunun önde gelen kulüplerine birçok sporcu kazandırmayı başardı.

6 yıldır kulüpte yer alan Ege Yunus Silav, Darüşşafaka Tekfen Basketbol altyapısına transfer olurken, 2 yıl Sancaktepe formasını terleten Emre Bahar (2008) ise geçtiğimiz sezondan itibaren 2 yıldır Fenerbahçe altyapısında basketbol hayatına devam ediyor.

Basketbola Sancaktepe İstanbul kulübünde başlayan 2009 doğumlu sporcu Yiğit Ük (2009), Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü U10 minik takımına geçerken, 2008 doğumlu Doruk Uğur ise Fenerbahçe’ye transfer oldu. Yine 2007 doğumlu sporcular Fatih Eren Yücesoy ve Sinan Cem Güner yeni sezonda Darüşşafaka Tekfen forması giyecek.

Sancaktepe İstanbul Spor Kulubü hakkında daha fazla bilgi almak ve kulüp yetkilileri ile iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz…

[ninja_form id=12]

Mimar Sinan Mah. Ethem Sok. Bolelli İş Merkezi No: 3 Dr: 4 Çekmeköy / İstanbul
Çekmeköy ve Sancaktepe’de ki salonlarında çalışmalarını gerçekleştiren Blackwings Sancaktep...