Connect with us

Cemil Yıldırım: Birlik Olarak Birlikte Olarak Atlatabiliriz

ÖZEL RÖPORTAJ | İstanbul altyapısında faaliyet gösteren İstanbulls’un kurucusu Cemil Yıldırım sitemize açıklamalarda bulundu.

Sürece dair açıklamalarda bulunan Cemil Yıldırım salgının gidişatının her anlamda belirleyici olacağını söyledi.

Velilerin biraz tedirgin olduğunu söyleyen Yıldırım “Pandemi döneminde birçok kulüp gibi biz de çocuklar aktif kalsınlar diye online antrenmanlara devam ettik. 15 Haziran’dan sonra ise açık alanda uygun sayıda gruplarla antrenmanlarımızı yaptık. Ama antrenmanlara devam eden sayısı normal döneme oranlar çok düşük. Yüzde 10 gibi bir dönüş var diyebiliriz. Daha da önemlisi veliler çok tedirgin. O yüzden de pek göndermek istemiyorlar. Eylül, Ekim itibariyle çok büyük bir değişiklik olacağını sanmıyorum. Kapasiteler %30’ları geçmeyecektir. Ocak ayından sonra daha hareketlenecektir diye tahmin ediyorum. Bunların hepsi tahmin tabii. Her zaman bir ümit var. Çocuklar evde sıkıldılar. Salgının durumu düzelmeye başladığında eski halimize döneceğiz. Sadece 1-1.5 senemizi kaybetmiş olacağız. Çok büyük değişiklikler olacaktır. Yeni yapılanmalar ortaya çıkacak ve birçok çocuk kulüp değiştirecektir. Ama bir şekilde ayakta kalacağız.” şeklinde konuştu.

Liglerin durumunu bilemediklerini söyleyen Yıldırım “Daha önce bir yaş grubunda 2-3 takımı olan kulüpler bunlardan sadece bir tanesi ile liglere katılacak. Belki hiç katılmayacaklar ya da ligler yapılmayacak. Bunları da öngörmek lazım ama bu konularda çok fazla duyuru yapmıyoruz. Çünkü biz de bilmiyoruz. Yarışmacı takımlarda oynayan sporculara yanlış bilgi vererek onları kaybetmek istemiyoruz. Konum olarak yakın olan kulüplerin oyuncularını bir araya getirerek bir kulüp adı altında oynaması gibi bir durum var. Atıyorum U14’de benim 5 oyuncum var, diğer takımın 7 oyuncusu var, bu yaş grubunda o takım adıyla sahaya çıkabiliriz ya da benim oyuncumun çok olduğu yaş grubunda İstanbulls adıyla sahaya çıkabiliriz. Bu tip durumlar olabilir. Genel anlamda %30-%35 kapasite ile başlayacağız sonrasını salgının durumu gösterecek.” ifadelerini kullandı.

Başarılı antrenör son olarak “Zor bir sene bizleri bekliyor. Birlik olarak birlikte olarak atlatabiliriz. Paçayı kurtarmaya çalışırsan bir yerlerde tıkanabilirsin. Ama hep beraber hareket edersek hep birlikte kurtuluruz ki kurtulamayacağımız bir şey yok. Bir şekilde yolumuza devam ederiz.” dedi.

Daha Fazla Haber