Sosyal Medya:

Florya Elit

Florya Elit, U18 Erkeklerde A Ligine Yükseldi

İstanbul basketbol altyapı liglerinde mücadele eden Florya Elit Spor Kulübü, U18 Genç Erkekler kategorisinde A Ligi’ne yükseldi.

İstanbul U18 Genç Erkekler A Ligi Ön Eleme Final Grubu’nun son maçında Florya Elit, İstanbul DSİ ile karşı karşıya geldi. 21 Eylül Cumartesi günü Caferağa Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı İstanbul DSİ 73-65’lik skorla kazansa da Florya Elit, final grubunda 2.sırayı alarak  A Ligi’ne katılmaya hak kazandı.

A Ligi’ne katılmak için Ön Eleme A grubundan başlayan Florya Elit ilk maçında Bakırköy’ü 82-63’lük yenerek farklı başlamıştı. Ardından grubun ikinci karşılaşmasında Anka Basketbol Akademi ile karşılaşan Florya Elit Spor Kulübü, bu karşılaşmayı da 72-50’lik skorla kazanmayı başarmıştı. Ön Eleme A Grubu’nun son maçında ise UPS ile karşılaşan Florya Elit, çekişmeli geçen mücadeleden 60-59 mağlup ayrılsa da Final Grubu’na kalmıştı.

Final Grubu’nun açılış maçında ise Florya Elit, Titan Akademi’yi son anları büyük bir mücadeleye sahip olan karşılaşmada 79-77 yenerek iyi bir başlangıç yapmıştı.  Final Grubu’nun son karşılaşmasında İstanbul DSİ takımına 73-65 kaybeden Florya Elit, statü gereği ikinci sırayı alarak U18 Genç Erkekler A Ligi’nde oynamaya hak kazanmış oldu.

Florya Elit hakkında daha fazla bilgi almak ve kulüp yetkilileri ile iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz…

Diğer Haberler > Florya Elit