Sosyal Medya:

FESA

Fehmi Sadıkoğlu: Basketbol Hem Yetim Hem Öksüz

Türk basketbolunun duayen isimlerinden Fehmi Sadıkoğlu sosyal medya hesabından son dönemde yaşananlarla ilgili olarak bir paylaşım yaptı.

İşte deneyimli basketbol adamının mesajı;

BASKETBOL HEM YETİM HEM ÖKSÜZ !

Uzun yıllar emekler boşa mi gidecek? Jenerasyonları mı kaybedeceğiz? Cidden beni düşündürüyor.

Basketbolumuzun hala bir sektör olarak kabul edilmemesi, meslek kolu olarak görülmemesi çok üzücü! Milyonlarca insanın ekmek yediği canını dişine takarak var ettiği kulüplerimiz, özellikle altyapıyla ilgilenen spor okullarımız çok zor durumdalar.

Dolayısı ile binlerce antrenörümüz, çalışanımız işsiz kaldı. Aslında en zor durumda da onlar.

Basketbol ile uğraşan bizler kime yaranacağımızı şaşırdık. Basketbol bizlerin işi dolayısıyla TBF’ye bağlıyız. Antrenör olarak TÜBAD’a, dernek olmaz isek maçlara katılamadığımızdan dernekler masasına, vergi ödeyerek vergi dairelerine, bunlar mecburen bağlı olduğumuz yerlerdir. Ancak lisans sicil işlemlerinde gençlik spora, salonlarını kullandığımız için milli eğitime, belediyelere bağlı yaşıyoruz. Meslek kolu olarak da kantinciler odasına, ticaret odasında ne olduğu belli olmayan bölümlere bağlıyız. Her şey çok karışık görüldüğü gibi!

Pandemi de üstüne üstlük bizi yıktı. Burada da sağlık kuruluna ve içişleri bakanlığına bağlıyız.

Şampiyonluklar kutlanıyor, toplu taşımalara, lokantalara, kafelere gidiliyor. Pandemiyi basketbol mu yarattı ki biz cezalandırılıyoruz.

Yoksa bir köşeye bırakılmamızın sebebi bu kadar çok yere bağlı olduğumuzdan mı unutuluyoruz.

Lütfen basketbol oynamamıza izin verin!

Biz pandemi tedbirlerini ve antrenman programlarımızı yaptık hasretle izin bekliyoruz.

Saygılarımla,

Fehmi Sadıkoğlu

View this post on Instagram

BASKETBOL HEM YETİM HEM ÖKSÜZ ! Uzun yıllar emekler boşa mi gidecek? Jenerasyonları mI kaybedeceğiz? Cidden beni düşündürüyor. Basketbolumuzun hala bir sektör olarak kabul edilmemesi, meslek kolu olarak görülmemesi çok üzücü! Milyonlarca insanın ekmek yediği canını dişine takarak var ettiği kulüplerimiz, özellikle altyapıyla ilgilenen spor okullarımız çok zor durumdalar. Dolayısı ile binlerce antrenörümüz, çalışanımız işsiz kaldı. Aslında en zor durumda da onlar. Basketbol ile uğraşan bizler kime yaranacağımızı şaşırdık. Basketbol bizlerin işi dolayısıyla TBF'ye bağlıyız. Antrenör olarak TÜBAD'a, dernek olmaz isek maçlara katılamadığımızdan dernekler masasına, vergi ödeyerek vergi dairelerine, bunlar mecburen bağlı olduğumuz yerlerdir. Ancak lisans sicil işlemlerinde gençlik spora, salonlarını kullandığımız için milli eğitime, belediyelere bağlı yaşıyoruz. Meslek kolu olarak da kantinciler odasına, ticaret odasında ne olduğu belli olmayan bölümlere bağlıyız. Her şey çok karışık görüldüğü gibi! Pandemi de üstüne üstlük bizi yıktı. Burada da sağlık kuruluna ve içişleri bakanlığına bağlıyız. Şampiyonluklar kutlanıyor, toplu taşımalara, lokantalara, kafelere gidiliyor. Pandemiyi basketbol mu yarattı ki biz cezalandırılıyoruz. Yoksa bir köşeye bırakılmamızın sebebi bu kadar çok yere bağlı olduğumuzdan mı unutuluyoruz. Lütfen basketbol oynamamıza izin verin! Biz pandemi tedbirlerini ve antrenman programlarımızı yaptık hasretle izin bekliyoruz. Saygılarımla, Fehmi Sadıkoğlu Geri

A post shared by Fehmi Sadıkoğlu (@fsadikoglu) on

Diğer Haberler > FESA