Sosyal Medya:

Daçka Ümraniye

Daçka Şerifali, Mehmet Önüt ile Anlaştı

Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Darüşşafaka Basketbol’un Ümraniye organizasyonu olan Daçka Şerifali antrenör kadrosunu Mehmet Önüt ile güçlendirdi.

Geride bıraktığımız sezonda başarılı çalışmaları ile dikkat çeken Daçka Şerifali yeni sezon öncesinde önemli bir anlaşmaya imza attı. Tecrübeli antrenör Mehmet Önüt, 2020-2021 sezonunda Daçka Şerifali bünyesinde yer alacak.

Organizasyonun sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda “Mehmet Önüt coach Darüşşafaka Şerifali Basketbol ailesine hoş geldiniz…Ailemizde birlikte geçireceğimiz nice sağlıklı basketbol dolu sezonlara…Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Basketbol Antrenörlüğü Bölümünden mezun olan Mehmet coach Pedagojik formasyon eğitimini aynı üniversitede  tamamlamış, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu kurs ve seminerleri başarı ile tamamlayarak “5. Kademe A kategorisi Antrenör Belgesi” almaya hak kazanmıştır. Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği üyesi olan antrenörümüz, Pertevniyal Spor Kulübü, Netaş Spor Kulübü, Modaspor, Ataşehir Yıldızları Spor Kulübü ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü erkek ve bayan altyapısı ile Bayan A takımında görev yapan Mehmet coach..Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ile Türkiye ve Avrupa Şampiyonluğu başarılarını elde etmiştir. Koçumuz Mehmet ÖNÜT, aynı zamanda Türkiye Bedensel Engelliler federasyonunda Ümit ve A milli takımlarda Baş antrenörlük görevlerini yerine getirmiştir. Genç Milli Takım ile Avrupa 2.’liği elde etmiş, tarihinde ilk defa Paralimpik oyunlarına katılma başarısı gösteren A milli takımın sorumlusu olarak 2012 Londra Paralimpik oyunlarına iştirak etmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Daçka Şerifali Spor Kulübü hakkında daha fazla bilgi almak ve kulüp yetkilileri ile iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz…

Diğer Haberler > Daçka Ümraniye