Sosyal Medya:

Ankara

Veli Teröründe Son Nokta

Ankara basketbol altyapı liglerinde mücadele eden Ankara Fenerspor’da antrenman sırasında yaşanan bir olay tüyler ürpertti.

basketfaul.com’un aktardığı haber şu şekilde;

Velilerin yarattığı terörle ilgili sayısız örnekle karşılaştık ancak galiba böylesi ilk defa oluyor…

Ankara Fenerspor’un U16 maçında koç Öner Çelik diğer maçlarda olduğu gibi 16 oyuncusundan 4’ünü o gün tribünde oturtmuş. Oğlu tribünde olan oyunculardan birisinini annesi sahaya inip koç Öner Çelik’e sormuş: Benim oğlum neden oynamıyor… Çelik de dönüşümlü olarak her maç 4 oyuncunun yedek kaldığını, sırası geldiğinde o takımda bulunan kendi oğlunun da dışarıda kaldığını anlatmak istemiş.

Sonrasını Öner Çelik’e bırakalım…

“Maçtan sonra whatsapp grubumuzdan veli konuyu dile getirdiğinde neden her maç 4 kişinin oynamadığını tekrar anlatmaya çalıştım ama anlamak istemediler. Oyuncunun annesi kulübümüze ait olan salona geldi, konuşma sertleşti ve bana ‘Siz birazdan görürsünüz’ deyip eşiyle konuşmaya başladı. Daha sonra eşi lüks bir otomobille geldi ve havaya ateş açtı. O sırada çevredeki güvenlik elemanı da salon çevresindeydi. Nasıl olduysa güvenliği ben sanıp kafasına silahı dayadı, bu arada elinden silahı almaya çalıştığımızda silah ateş aldı ve kurşun güvenlik görevlisinin kafasını sıyırdı. Ben salona girip üst kata kaçtım, eşime de ‘Kaç, öldürmeye gelmiş’ dedim. Eşimle karşılaşmışlar, eşim de ona başka bir kapı gösterip benim oradan çıktığımı söylemiş. O sırada veli silahı eşime de doğrultmuş.

Silah sesleri üzerine çevredeki evlerden arayanlar sayesinde salona polis geldi. Tabii davacı oldum ancak savcılık tutuklanmasına gerek görmemiş. Veli ‘Dini ve siyasi görüş farklılığımız nedeniyle eşime kötü davranışta bulundukları için bunları yaptım:’ deyip saptırmaya çalışmış. Biz sporcuyuz, oyuncumuzun velilerinin düşünceleri bizim ilgi alanımız içinde değil.

Bu olaydan sonra basketbola 20 seneden fazla emek harcayan birisi olarak ‘Şimdi öldürülmüş olabilirdim. Neden bu işle uğraşıyoruz’ deyip bırakmayı dahi düşündüm.”

Evet… Geldiğimiz son nokta maalesef budur. Hoşgörünün tamamen ortadan kalktı. Allah antrenörleri de hakemleri de bu velilerden korusun…

Kaynak: basketfaul.com

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Ankara