Ankara

Ankara U14 – U16 – U18 Erkek Liglerinde Gruplar Belli Oldu

Ankara basketbol altyapı liglerinde 2021-2022 sezonunun başlamasına kısa bir süre kala U14, U16 ve U18 erkek ligleri grupları belli oldu.

U14 ERKEKLER PLAY-OUT

  • Birinci turda A ve B tek devreli lig usulüne göre oynanır.
  • Birinci tur sonunda guruplarında ilk dört sırayı alan takımlar çapraz eşleşerek kazananlar 1. küme oynamaya, kaybedenler 2. küme oynamaya hak kazanır.
A GRUBU B GRUBU
ERYAMAN BASKETBOL İHTİSAS SK SÖĞÜTÖZÜ BASKETBOL SK
TED ANKARA KOLEJLİLER SK B HİTİT EKSTREM SK
ANKARA BASKETBOL AKADEMİSİ GSK BAHÇEŞEHİR KOLEJİ SK
TÜRK TELEKOM GSK B ANKARA GÜNEŞ SK A

U14 ERKEKLER 1. KÜME

  • Müsabakalar çift devreli lig usulüne göre oynanır.
U 14 1. KÜME GRUBU
U14E-PO-014 KAZANAN
TÜRK TELEKOM GSK A
U14E-PO-015 KAZANAN
ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ SK
GENÇ MAGIC HANDS SK
ETİMESGUT BELEDİYESİ BASKETBOL SK A
ÇÖZÜM ANKARA KOLEJİ GSK A
TED ANKARA KOLEJLİLER SK A
ZAFER KOLEJİ SK
YENİ UFUKLAR BASKETBOL SK
U14E-PO-016 KAZANAN
U14E-PO-013 KAZANAN

U14 ERKEKLER 2. KÜME

  • Birinci turda A,B,C ve D Grupları tek devreli lig usulüne göre oynanır.
  • Birinci tur sonunda guruplarında ilk 4 sırayı alan takımlar çapraz eşleşerek Play Off turunu oluştururlar.
  • Play Off turu tek müsabaka üzerinde oynanır.
  • Play Off turunu geçen takımlar final eşleşmesi oynamay hak kazanır. Final eşleşmeleri tek müsabaka üzerinden oynanır.
A GRUBU
ANKARA SPOR AKADEMİSİ İHTİSAS SK
ANKARA DETAY SK
U14E-PO-013 KAYBEDEN
GENÇ BATI SK
ÇANKAYA ATAKULE SK
U14E-PO-016 KAYBEDEN
GENÇ MAGIC HANDS SK
BAŞKENT BASKETBOL YILDIZLARI SK
B GRUBU
ÇAYYOLU SPORTS A SK A
ANKARA GENÇ MAGIC HANDS SK
ETİMESGUT BELEDİYESİ BASKETBOL SK B
ANKARA GÜNEŞ SK B
HEDEF ANKARA SK
KAMPÜS GSK
ERYAMAN YILDIZLARI SK
ERYAMAN BASKETBOL SK A
C GRUBU
ÜLKER ANKARA BASKETBOL SK
ANKARA ATASPOR
ÜMİTKÖY BASKETBOL İHTİSAS SK
MAGIC HANDS SK
ODTÜ SK
AN KAVRA SK
ÇAĞDAŞ BATI İHTİSAS SK A
D GRUBU
BAŞKENT VEFA SK
U14E-PO-014 KAYBEDEN
ANKARA MAGIC HANDS SK
U14E-PO-015 KAYBEDEN
FENER SPOR SEVENLER SK
ETİMEGUT BELEDİYESİ GELİŞİM SK A
ÇAĞDAŞ BATI İHTİSAS SK B

U16 ERKEKLER PLAY-OUT

  • Birinci turda A, B ve C Grupları tek devreli lig usulüne göre oynanır.
  • Birinci tur sonunda guruplarında ilk iki sırayı alan takımlar çapraz eşleşerek kazananlar 1. küme oynamaya, kaybedenler 2. küme oynamaya hak kazanır.
A GRUBU B GRUBU C GRUBU
SÖĞÜTSEN SERAMİK SK ORMAN GSK B ANKARA GÜNEŞ SK A
MEKTEB-İ MÜLKİYE SK TÜRK TELEKOM GSK B TED ANKARA KOLEJLİLER  B
ANKARA DORA GSK DİBA SK YENİ UFUKLAR BASKETBOL A
VAMOS SK GENÇ MAGIC HANDS SK ANADOLU BİRLİK SK A
ÜLKER ANKARA BASKETBOL ANKARA DETAY SK ODTÜ SK A

U16 ERKEKLER 1. KÜME

  • Müsabakalar çift devreli lig usulüne göre oynanır.
U 16 1. KÜME GRUBU
ETİMESGUT BELEDİYESİ BASKETBOL SK A
ZAFER KOLEJİ SK
TÜRK TELEKOM GSK A
U16E-PO-031 KAZANAN
ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ SK
ORMAN GSK A
ÇÖZÜM ANKARA KOLEJİ GSK B
TED ANKARA KOLEJLİLER SK A
U16E-PO-033 KAZANAN
HİTİT EKSTREM SK
U16E-PO-032 KAZANAN
ÇAĞDAŞ BATI İHTİSAS SK A

U16 ERKEKLER 2. KÜME

  • Birinci turda A,B,C,D,E,F,G VE H Grupları tek devreli lig usulüne göre oynanır.
  • Birinci tur sonunda guruplarında ilk 4 sırayı alan takımlar çapraz eşleşerek Play Off turunu oluştururlar.
  • Play Off turu tek müsabaka üzerinde oynanır.
  • Play Off turunu geçen takımlar final eşleşmesi oynamaya hak kazanır. Final eşleşmeleri tek müsabaka üzerinden oynanır.
A GRUBU
PLAY OUT A4
PLAY OUT C4
SKY SK
SPORTS A ACADEMY SK A
ANKARA MAVİBİRLİK SK
HİTİT EKSTREM SK
B GRUBU
ANKARA GENÇ MAGIC HANDS SK
ÇANKAYA ATAKULE SK
ALTINEL SK
ANKARA BASKETBOL AKADEMİSİ GSK
BAŞKENT YENİŞEHİR SK
U16E-PO-032 KAYBEDEN
C GRUBU
ANKARA BASKETBOL İHTİSAS GSK B
BAŞKENT BASKETBOL SK
U16E-PO-031 KAYBEDEN
ANKARA SPOR AKADEMİSİ İHTİSAS SK
ÇAĞDAŞ BATI İHTİSAS SK B
U16E-PO-033 KAYBEDEN
D GRUBU
YENİ UFUKLAR BASKETBOL SK
PLAY OUT C3
ÇAYYOLU SPORTS A SK A
BAŞKENT VEFA SK
YAŞAMKENT SK B
ANKARA ATASPOR
E GRUBU
İNCEK SK
10 DEV ADAM SK
ÇABA SK A
GENÇ BATI SK
AN KAVRA SK
PLAY OUT B4
F GRUBU
ANKARA BATI SK
PLAY OUT B3
ÇAYYOLU SPORTS A SK B
ANKARA ÇANKAYAGÜCÜ SK
ANKARA BASKETBOL İHTİSAS KULÜBÜ
MAGIC HANDS SK
G GRUBU
PLAY OUT B5
ODTÜ SK
ERYAMAN BASKETBOL SK
PLAY OUT A3
PLAY OUT C5
H GRUBU
ETİMESGUT BELEDİYESİ BASKETBOL SK B
ATAKULE BASKETBOL SK
KAMPÜS GSK
ANKARA FEN BİLİMLERİ SK
PLAY OUT A5

U18 ERKEKLER PLAY-OUT

  • Birinci turda A ve B Grupları tek devreli lig usulüne göre oynanır.
  • Birinci tur sonunda guruplarında ilk dört sırayı alan takımlar 1-4 çapraz eşleşerek tek müsabaka üzerinden oynayarak kazananlar yarı final oynamaya hak kazanırlar.
  • Yarı final oynayan takımların kazananları 1. kümede oynamaya hak kazanırlar.
  • Yarı finali kaybeden takımların kazananı 1. küme kaybedeni 2. küme oynamaya hak kazanır.
A GRUBU B GRUBU
ÜLKER ANKARA BASKETBOL SK ANADOLU BİRLİK SK A
ZAFER KOLEJİ SK ÇÖZÜM ANKARA KOLEJİ GSK A
HİTİT EKSTREM SK BAŞKENT VEFA SK
VAMOS SK DİBA SK
YENİ UFUKLAR BASKETBOL SK SPORTS A ACADEMY SK A

U18 ERKEKLER 1. KÜME

  • Müsabakalar çift devreli lig usulüne göre oynanır.
U 181. KÜME GRUBU
TÜRK TELEKOM GSK A
TED ANKARA KOLEJLİLER SK A
ORMAN GSK A
MAMAK BELEDİYESİ GSK
ETİMESGUT BELEDİYESİ BASKETBOL SK A
U18E-PO-026 KAZANAN
U18E-PO-025 KAZANAN
ANKARA DORA GSK
ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ SK
BAŞKENT YENİŞEHİR SK
U18E-PO-027 KAZANAN
ÇAĞDAŞ BATI İHTİSAS SK A

U18 ERKEKLER 2. KÜME

  • Birinci turda A,B,C ve D Grupları tek devreli lig usulüne göre oynanır.
  • Birinci tur sonunda guruplarında ilk 4 sırayı alan takımlar çapraz eşleşerek Play Off turunu oluştururlar.
  • Play Off turu tek müsabaka üzerinde oynanır.
  • Play Off turunu geçen takımlar final eşleşmesi oynamaya hak kazanır. Final eşleşmeleri tek müsabaka üzerinden oynanır.
A GRUBU
BAŞKENT VEFA SK
MEKTEB-İ MÜLKİYE SK
U18E-PO-027 KAYBEDEN
U18E-PO-023 KAYBEDEN
ERYAMAN YILDIZLARI SK
U18E-PO-024 KAYBEDEN
PLAY OUT B5
B GRUBU
U18E-PO-022 KAYBEDEN
U18E-PO-021 KAYBEDEN
İNCEK SK
ANKARA FEN BİLİMLERİ SK
ÇÖZÜM ANKARA KOLEJİ GSK B
ÇAĞDAŞ BATI İHTİSAS SK B
C GRUBU
SPORTS A ACADEMY SK B
ÇAYYOLU SPORTS A SK A
ALTINEL SK
GENÇ BATI SK
PLAY OUT A5
SÖĞÜTSEN SERAMİK SK
D GRUBU
ÇANKAYA ATAKULE SK
ERYAMAN BASKETBOL İHTİSAS SK
ÜMİTKÖY BASKETBOL İHTİSAS SK
FENER SPOR SEVENLER SK
YAŞAMKENT SK B
TÜRK TELEKOM GSK B