Sosyal Medya:

Altyapı Milli Takımlar

U16 Yıldız Milliler Zorlu Maçı Kaybetti

TBF Uluslararası U16 Turnuvası 4. gün karşılaşmasında U16 Yıldız Erkek Milli Takımımız ile Sırbistan karşı karşıya geldi.

TBF tarafından her yıl gerçekleştirilen, Avrupa’nın kategorisindeki en prestijli organizasyonu olarak kabul edilen TBF Uluslararası U16 Turnuvası Sakarya’da devam ediyor. Çekişmeli maçta Sırbistan karşısında sahadan 75-74 mağlup ayrılan Milliler 4. maçından galibiyet çıkaramadı.

Maçın başında Sırbistan’ın 6-2’lik serisine karşılık veren U16 Yıldız Erkek Milli Takımımız ilk çeyreğin bitimine 4 dakika kala skoru 16-9’a getirdi. Üstünlüğünü sürdüren Milliler ikinci bölüme 26-24 önde gitti. İkinci çeyrekte hücumda daha iyi görüntü çizen Sırbistan oyunun kontrolünü ele aldı ve soyunma odasına 46-44 avantajlı gitmeyi başardı.

Üçüncü çeyrekte ivmesini sürdüren Sırp Milli Takımı boyalı alandaki üstünlüğünü devam ettirdi ve son bölüme 64-57 ile gitti. Dördüncü çeyreğe 4-0’lık seri ile başlayan U16 Yıldız Milliler farkı eritti. Karşılıklı seriler sonrasında serbest atış çizgisinden 2’de 1 ile dönen Milli Takım çekişmeli maçta parkeden 75-74 mağlup ayrılan taraf oldu.

U16 Yıldız Milli Takım’da Batın Tuna 19 sayı 14 ribaund, Ömer Ege Peksarı 17 sayı 1 ribaund 2 asist, Adem Bona 14 sayı 4 ribaund ile katkı verdi.

U16 Yıldız Erkek Milli Takım

Altyapibasket.com Üyeleri

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Altyapı Milli Takımlar