Sosyal Medya:

Altyapı Milli Takımlar

Yıldız Milli Takımımız Bronz Madalya İçin Oynayacak

[InPostAds ad=”1″]

Polonya’nın Radom kentine düzenlenen U16 Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası yarı final mücadelesinde Türkiye ile İspanya karşılaştı.

[InPostAds ad=”2″]19 Ağustos Cuma günü oynanan müsabakada İspanya, Millilerimizi 75-70’lik skorla mağlup ederek finale yükselen taraf oldu. Yıldız Erkek Milli Takımımız, Hırvatistan ile bronz madalya mücadelesi verecek.

Karşılıklı sayılarla başlayan mücadelede ilk üç dakikalık bölümü ekibimiz 10-5 üstünlükle geçti. Çeyreğin son bölümünde skorda öne geçmeyi başaran İspanya ilk çeyreği 19-18 önde tamamladı. İkinci çeyreğe üst üste sayılarla başlayan İspanya skoru 26-20’ye getirse de Ay Yıldızlılar oyunun içinde kalmayı başardı. Nadir Keloğlu’ndan gelen katkıyla farkın açılmasına izin vermeyen ekibimiz dengeyi sağladı ve ilk yarı 33-33 eşitlikle sona erdi.

İkinci yarıya özellikle Usman Garuba’nın etkili oyunuyla başlayan İspanya farkı yeniden 6 sayıya çıkardı. Önemli bir seyirci desteğiyle oynayan rakibi karşısında farkın açılmasına izin vermeyen milliler hücumda düşük yüzdeyle oynadığı çeyreği 49-44 geride kapattı. Son çeyreğe etkili başlayan İspanya ilk iki dakika geride kalırken skoru 59-46’ya getirdi. Mert Konuk ile sayılar bulan ekibimiz farkı 6 sayıya indirse de yapılan top kayıpları sonrasında İspanya ilk beş dakikalık bölümü 67-55 önde geçti. Çeyreğin ikinci bölümünde farkı kapatmak adına ekibimiz çaba gösterse de İspanya mücadeleden 75-70’lik skorla galip ayrıldı.

Ay Yıldızlılarda Mert Konuk 19 sayı, Eray Akyüz 18 sayı 8 ribaund 5 asist, Yavuz Gültekin 11 sayı 6 ribaund ve Nadir Keloğlu 8 sayı 6 ribaund ile oynadı.

İspanya’da 16 sayı 13 ribaund 4 asist ile oynayan Usman Garuba, 20 sayı 6 ribaund 4 asist ile oynayan Joel Parra ve 11 sayı 7 asist 4 ribaund ile oynayan Carlos Alocen galibiyeti getiren isimler oldu.

[InPostAds ad=”3″]

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Altyapı Milli Takımlar