Sosyal Medya:

Altyapı Milli Takımlar

Eray Akyüz: Çok büyük bir iş başardık

[InPostAds ad=”1″]

U16 Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda Ay Yıldızlılarımızda, turnuvanın en iyi beşine seçilen Eray Akyüz, bir değerlendirmede bulundu.

[InPostAds ad=”2″]Polonya’nın Radom kentinde düzenlenen U16 Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalyanın sahibi olan Ay Yıldızlılarımızda, turnuvanın en iyi beşine seçilen Eray Akyüz, bir değerlendirmede bulundu.

Takım olarak büyük bir iş çıkarttıklarını belirten genç oyuncu, “İki aydır takımla beraber çalışmalar yapıyorduk. Sonuçta bu takımdan böyle bir başarı beklenmiyordu. Çünkü çok başarılı bir jenerasyon olarak görülmüyorduk. Ama biz çok büyük bir iş başardık. Ülkemize madalyayla döndüğümüz için çok mutluyuz. Bize destek veren, bizim her daim arkamızda olan herkese de teşekkür ederiz” dedi.

20.3 sayı- 4.6 ribaund ve 4.3 asist ortalamalarıyla turnuvayı tamamlayan ve en iyi beşe seçilen Eray Akyüz, kendi performansıyla ilgili olarak; “Benim adıma çok iyi bir turnuva geçtiğini söyleyebilirim. Dünya Şampiyonası’ndan geldikten sonra da çok iyi konsantre oldum. Kendimi göstermeyi çok istiyordum. İstediğim gibi de oldu… O nedenle çok mutluyum. Takım arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum. Onlar sayesinde de bu başarı oldu” açıklamasında bulundu.

Eray Akyüz son olarak, formasını giydiği Banvit’e en iyi hizmet vermek istediğini ve Turkish Airlines Euroleague’de oynayarak en iyi yerlerde kendisini göstermek istediğini sözlerine ekledi.

Kaynak: tbf.org.tr

[InPostAds ad=”3″]

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Altyapı Milli Takımlar