Sosyal Medya:

Altyapı Milli Takımlar

U16 Yıldız Erkek Milli Takımı EYOF’ta Gümüş Madalya Aldı

[InPostAds ad=”1″]

2017 EYOF Avrupa Gençlik Olimpiyatları Festivalinin finalinde Yıldız Erkek Milli Takımımız, Litvanya ile karşı karşıya geldi.

Macaristan’ın Györ kentinde düzenlenen 2017 EYOF Avrupa Gençlik Olimpiyatları Festivali’nde Litvanya’ya iki uzatma sonunda 103-101 yenilen milliler gümüş madalya aldı. B Grubu’nu 3 galibiyetle ilk sırada tamamlayan milli yarı finalde Hırvatistan’ı 77-70 ile geçmişti.

Maça iyi başlayan taraf Litvanya’ydı. 7-4’lük üstünlük yakalayan Baltık temsilcisine 7-0’lık seriyle cevap veren milliler üstünlüğü eline geçirdi. Çeyreğin sonuna kadarfarkı koruyan milliler ilk çeyreği 16-13 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe müthiş girdik. 2 dakika içinde yakaladığımız 7-0’lık seri farkı 10 sayıya kadar çıkardı. Litvanya mola sonrasında 7-0’Lık seriyle karşılık verirken biz de bu seriye 6-0 ile karşılık verdik. Serilerin ardından ilk yarıyı 41-32 önde tamamladık.

İkinci yarıya hücumda çok etkili başlayan Litvanya farkı kapatmaya başladı. İLk bölümde biz de fena sayı bulmasak da çeyreğin ilerleyen dakikalarında belirgin bir Litvanya üstünlüğü bulunuyordu. Çeyreği 28-18 önde tamamlayan Litvanya son çeyreğe de 60-59 önde girdi.

Son çeyreğin ilk iki dakikasında hücumda çok zorlandık. Neyse ki Litvanya da hücumda aksayınca fark açılmadı. Ekrem Sancaklı’nın iki isabeti ile skoru eşitledik. Litvanya önce iki üçlük buldu ardından serbest atışlarla 10-0’lık seri yakaladı. Bu dakikadan sonra inanılmaz oynayan milliler süratle farkı eritti. Ömer Yasir Küçük’ün iki üçlüğü ve takımı hücumda yönlendirmesi ile bitime 11 saniye kala 2 sayı farkla öne geçtik. Serbest atışların birini atıp diğerini kaçıran Arda’nın ardından Litvanya üçlükle maçı uzatmaya götürdü.

İKİ UZATMA SONUNDA LİTVANYA

Uzatmaların ilk iki dakikasın sonunda 83-79 üstünlüğümüz bulunuyordu. Litvanya bu dakikadan itibaren 6-0’lık seri yakalayarak son 30 saniyeye 85-83 önde girdi. Çizgiye giden Arda 1/2 atarak farkı 1 sayıya indirdi. Taktik faule gittik ve Litvanya’da Kancleris serbest atışlarda 1/2 yaptı. Arda yine en kritik topu kullandı ama başarısız oldu. Litvanya’ya bir kez daha taktik faul yaptık ve serbest atışlar sonunda fark 3 sayıya çıktı. Ömer Yasir’in son saniyedeki üçlüğüyle maç ikinci kez uzadı.

İkinci uzatma devresinde Litvanya hücumda daha etkili gözükürken biz serbest atışlar dışında isabet bulmakta çok zorlandık. 4. dakikaya girerken Litvanya’nın 4 sayılık üstünlüğü bulunuyordu. Ömer Yasir’in üçlüğü ile farkı 1 sayıya indirsek dde Laistaras’ın üçlüğü kalbimizi kırdı. Cem Kırcıman serbest atışlarda 2’de 2 yaparak farkı 2 sayıya indirdi. 20 saniye kala taktik faulümüzü yaptık. İkide sıfır atsalar da Tubelis hücum ribaundunu alınca yine serbest atışlar geldi. Tubelis 2’de 1 atıp farkı 3 sayıya çıkardı. Ömer Yasir sadece 6 saniyede turnike atarak farkı 1 sayıya indirdi. 8 saniye kala Kancleris’e faul yaptık. Kancleris ikide bir attı. Ribaundu alan millilerde Arda’nın turnikesi başarılı olmadı ve karşılaşmadan ikinci uzatma sonunda 103-101 mağlup ayrıldık.

Haber: basketfaul.com

[InPostAds ad=”3″]

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Altyapı Milli Takımlar