Sosyal Medya:

Altyapı Milli Takımlar

U-15 Yıldız Milli Takımı, Bosna Hersek’e Kaybetti

Sakarya’da düzenlenen TBF Uluslararası U-16 Turnuvası’nın ilk gününde U-15 Yıldız Erkek Milli Takımımız, Bosna Hersek ile karşı karşıya geldi.

27 Ocak Cumartesi günü Sakarya Atatürk Spor Salonu’nda oynanan mücadele rakibine 76-70’lik skorla mağlup olan milliler turnuvaya yenilgiyle başladı.

Karşılıklı sayılarla başlayan mücadelede ilk beş dakikayı 12-5 önde geçen Bosna Hersek çeyreği ise 25-22’lik skorla önde kapatan taraf oldu. İlk çeyreği sonunda Batın Tuna ile etkili olan ekibimiz ikinci çeyreğe de iyi başladı ve ilk üç dakikayı 31-26 önde geçti. Oldukça çekişmeli geçen çeyrekte üstünlüğünü koruyan milliler devreye 41-36’lık skorla önde girdi.

SON ÇEYREKTE DURDUK

Üçüncü çeyreğe 6-0 ile giren Ay Yıldızlılar 47-36 ile farkı çift haneli sayılara çıkardı. Çeyreğin sonunda hücumda daha etkili olan Bosna Hersek farkın açılmasına izin vermedi ve son bölüme milliler 60-54’lük skorla üstü gitti. Son çeyreğe de iyi başlayan ekibimiz yakaladığı 8-0’lık seriyle farkı yeniden 14 sayıya çıkardı. Fakat çeyreğin kalan 8 dakikasında sadece 2 sayı üretebilen milliler karşısında geriden gelen Bosna Hersek maçı 76-70 galip tamamladı.

Ay Yıldızlılarda Batın Tuna 27 sayı 6 ribaund, Bülent Hamza Çelik 17 sayı 3 ribaund 4 asist ve Berkay Yılmaz 9 sayı 4 asist ile öne çıkan isimler oldu.

Bosna Hersek’te 21 sayı 8 ribaund 4 asist ile oynayan Nikola Micic, 14 sayı 4 ribaund ile oynayan Denis Halicevic, 11 sayı 2 ribaund ile oynayan Matej Panic ve 10 sayı ile oynayan Orhan Spago galibiyeti getiren isimler oldu.

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Altyapı Milli Takımlar