Sosyal Medya:

Altyapı Milli Takımlar

U-15 Milli Takımı Yine Son Bölümde Kaybetti

Avrupa’nın kategorisindeki en prestijli organizasyonu olarak kabul edilen TBF Uluslararası U16 Turnuvası’nın ikinci gününde U15 Yıldız Erkek Milli Takımı, Arjantin ile karşılaştı.

28 Ocak Pazar günü oynanan mücadelede rakibine 81-64’lük skorla yenilen milliler ikinci maçından da mağlubiyetle ayrıldı. Arjantin ise grupta 2’de 2 yaptı.

Karşılıklı sayılarla başlayan mücadelede ilk beş dakikayı Arjantin 6-5 ile önde geçti. Çekişmeli geçen ilk çeyreği Arjantin 19-16’lık skorla önde tamamlayan taraf oldu. İkinci çeyrekte oyundaki denge devam ederken Hamza Çelik ile sayılar bulan ekibimiz çeyreğin ortasında yakaladığı üstünlüğü devam ettirerek devreye 33-30’luk skorla önde girdi.

SON ÇEYREKTE ARJANTİN MAÇI KOPARDI

İkinci yarıya 5-0 ile başlayan milliler ilk iki dakikayı 38-30 ile önde geçen taraf oldu. Üçüncü çeyrek skorunda 17-17 eşitlik göze çarparken Ay Yıldızlılar son bölüme 50-47 ile üstün girdi. Son çeyrekte Arjantin hücumda çok iyi performans ortaya koyarken ekibimiz savunmada çözüm üretemedi. Arjantin 34 sayı ürettiği son çeyreğin ardından mücadeleyi 81-64’lük skorla galip tamamladı.

Ay-Yıldızlılarda Berkay Yılmaz 15 sayı 3 ribaund, Hasan Efe Uzun 12 sayı 3 ribaund, Enes Doruk Tüzün 8 sayı ve Yunus Emre Hamatoğlu 6 sayı 10 ribaund ile oynadı.

Arjantin’de  Federico Copes 18 sayı 6 ribaund, Mateo Diaz 12 sayı 6 ribaund 4 asist, Fabio Gauto 15 sayı 3 ribaund ve Bautista Andres Ott Cywarlie 11 sayı 4 ribaund ile öne çıkan isimler oldu.

YAYIN

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Altyapı Milli Takımlar