Connect with us

#TurgutAtakol | Ümit Milliler Letonya’yı Farklı Geçti

[InPostAds ad=”1″]

Ümitler kategorisinde dünyanın en prestijli turnuvalarından olan 22. Turgut Atakol Turnuvası’nın ikinci gününde Millilerimiz Letonya ile karşılaştı.

[InPostAds ad=”2″]5 Temmuz 2017 Çarşamba günü Caferağa Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini 97-68’lik skorla mağlup eden ekibimiz ikinci maçından da galibiyetle ayrıldı. Letonya ise ikinci maçında da galibiyet alamadı.

Tempolu başlayan mücadelenin ilk çeyreğinde çembere giderek sayılar bulan ekibimiz skorda kontrolü eline aldı. Dış atışlarla oyunda kalmaya çalışan Letonya karşısında ilk çeyreği 21-16 önde tamamlayan Ay Yıldızlılar farkı açarak devreye 47-35 önde girdi. İkinci yarıda rakibinin oyuna ortak olmasına izin vermeyen ekibimiz farkı açmaya devam etti. Son çeyreğe 71-54 üstün giren ekibimiz müsabakadan 97-68 galip ayrılan taraf oldu.

Millilerde 20 sayı 11 ribaund ile oynayan Ömer Faruk Yurtseven, 14 sayı 4 ribaund ile oynayan Egehan Arna, 12 sayı 3 asist ile oynayan Enes Berkay Taşkıran ve 10 sayı 5 ribaund 4 asist ile oynayan Berkan Durmaz öne çıkan isimler oldu.

Letonya’da Roberts Blumbergs 13 sayı 6 ribaund, Arturs Strautins 12 sayı 5 ribaund ve Eduards Hazners 10 sayı 5 ribaund ile çift haneli sayılara ulaşan isimler oldu.

[InPostAds ad=”3″]

Daha Fazla Haber