Sosyal Medya:

Altyapı Milli Takımlar

Ramunas Siskauskas Turnuvası’nda Eray Büyükcangaz En İyi 5’te

U15 Erkek Milli Takımımız, Ramunas Siskauskas Uluslararası U15 Basketbol Turnuvası’nda 2. olurken, Eray Büyükcangaz en iyi 5’e seçildi.

Ramunas Siskauskas Uluslararası U15 Basketbol Turnuvası’nı 2. sırada tamamlayan U15 Erkek Milli Takımımızda Eray Büyükcangaz en iyi beşte kendisine yer buldu.

10 numaralı formayı giyen Milli oyuncumuz Eray Büyükcangaz, turnuvanın açılış maçında Almaya karşısında alınan galibiyette 10 sayı 5 ribaund 1 asist ile büyük pay sahibi olmuştu.

Milliler ikinci maçında Hırvatistan engelini de aşarken Eray 24 dakikada 8 sayı 6 ribaund 3 asist ile çok yönlü oyununu sahaya yansıtmayı başardı. Turnuvanın son maçında alınan Litvanya mağlubiyetinde ise Milli oyuncu 11 sayı 9 ribaund 6 asist ile triple-double’a göz kırptı ve büyük katkı yaptı.

Pınar Karşıyaka forması giyen genç oyuncu, Ramunas Siskauskas turnuvasını 9.6 sayı 6.6 ribaund 3.3 asist 4.6 top çalma ortalamaları ile noktaladı. Eray Büyükcangaz, 2018 – 2019 sezonunda U16 Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda 7 maçta 6 sayı 2.2 ribaund 3.71 asist ortalamaları yakalamıştı.

 

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Altyapı Milli Takımlar