Sosyal Medya:

Altyapı Milli Takımlar

Milliler U16 ve U15’te Günü 2’de 2 ile Kapattı

TBF Uluslararası U16 Turnuvası 2. gün karşılaşmasında U15 Yıldız Erkek Milli Takımımız ile Hırvatistan karşı karşıya geldi.

TBF tarafından her yıl gerçekleştirilen, Avrupa’nın kategorisindeki en prestijli organizasyonu olarak kabul edilen TBF Uluslararası U16 Turnuvası Sakarya’da devam ediyor. İlk maçında U16 Yıldız Erkek Milli Takımımıza mağlup olan U15 Yıldız Milliler, ikinci maçında Hırvatistan engeline takılmadı.

Dengeli başlayan maçta ilk çeyrek oldukça çekişmeli geçti. Takımlar karşılıklı seriler yakalasa da ikinci bölüme 23-21 önde giden taraf Hırvatistan oldu. Yine yakın geçen ikinci çeyrekte hücum ritmini kaybetmeyen Hırvat Milli Takımı soyunma odasına da 49-43 avantajlı gitmeyi başardı.

Üçüncü çeyrekte topu iyi dolaştıran ve akıcı hücumuyla organize basketler bulan Milli Takım farkı azalttı ve son bölüme giderken skoru 68-64’e getirdi. Dördüncü çeyreğe sert savunma ile başlayan ve kolay sayılara izin vermeyen U15 Milli Takım bitime 5 dakika kala eşitliği sağladı. Üst üste gelen basketlerle iyice ritim bulan ve rakibin direncini kıran Milliler farkı açtı ve parkeden 89-77 galip ayrıldı.

U15 Yıldız Erkek Milli Takımımız’da Haktan Yavaş 19 sayı 4 ribaund 2 asist, Yiğit Hamza Mestoğlu 15 sayı 5 ribaund 3 asist, Elber Mirza Sucu 12 sayı 4 ribaund 1 asist ile oynadı.

U16 YILDIZ MİLLİLER FRANSA’YI RAHAT GEÇTİ

U16 Yıldız Erkek Milli Takımımız ikinci maçında Fransa ile karşı karşıya geldi. Maç boyunca üstün oyununu skora yansıtan Milliler 80-47’lik rahat bir galibiyet aldı ve 2’de 2 yaptı.

Maça çok etkili giren Milliler savunmada iyi yardımlaştı ve rakibin hücumlarını tamamen kitledi. Hücumda etkili top trafiği ile skor üretmekte zorlanmayan U16 Yıldız Milli Takım farkı kısa sürede açtı ve ilk çeyreği 20-8 üstün tamamladı. İkinci çeyrekte savunma disiplininden kopmayan Milliler hücumda da yüzdeli oyununu sürdürdü ve soyunma odasına 42-19 ile gitti.

Üçüncü çeyrekte hızlı hücum ve boyalı alandan gelen sayılarda bariz üstünlüğüne devam eden U16 Yıldız Milliler oyunun kontrolünü kaybetmedi ve son bölüme 63-35 önde girdi. Dördüncü çeyrekte kolektif oyunuyla farklı oyuncularından katkı almaya devam eden Milli Takım parkeden 80-47’lik rahat bir skorla galip ayrıldı.

U16 Yıldız Milli Takım’da Koralp Türk 14 sayı 11 ribaund 1 asist, Adem Bona 11 sayı 9 ribaund, Yunus Emre Hamatoğlu 9 sayı 8 ribaund 1 asist ile öne çıktı.

U15 Yıldız Erkek Milli Takım

U16 Yıldız Erkek Milli Takım

 

Altyapibasket.com Üyeleri

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Altyapı Milli Takımlar