Sosyal Medya:

Altyapı Milli Takımlar

#FIBAU20Europe | Ümit Milli Takım üçüncülük için mücadele edecek

[AdSense-B]

Finlandiya’nın Helsinki kentinde düzenlenen U20 Ümit Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye yarı inal mücadelesinde Litvanya ile karşılaştı.

Ümit Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda başarılı bir grafik çizen ekibimiz 23 Temmuz Cumartesi günü oynanan müsabakada rakibine 68-64’lük skorla mağlup olarak final şansını kaybetti. A Grubu’nu yenilgisiz lider tamamlayan Ümit Milli Takımımız, son 16 turunda Fransa’yı, çeyrek finalde ise İtalya’yı mağlup ederek yarı finale yükselmişti. Ay Yıldızlılar üçüncülük maçında 24 Temmuz Pazar günü saat 18.30’da Almanya ile karşılaşacak.

Karşılaşmaya Litvanya üst üste bulduğu sayılarla 4-0’lık bir giriş yaptı. Fakat ekibimiz Berk Uğurlu ile üst üste iki üç sayılık isabet bularak skorda öne geçmeyi başardı. Tolga Geçim’in hücumda devreye girmesiyle oyunun kontrolünü eline alan milliler ilk çeyreği 24-16 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Litvanya etkili savunma yaparak başladı ve ilk dört dakikada 8-0’lık bir seri bularak skora 24-24 ile denge getirdi. Ay Yıldızlılar Tolga Geçim’den gelen üç sayılık isabet ile bu seriye son verdi ve 27-24 öne geçti. Çeyreğin ikinci bölümünde iki takımda hücumda kolay sayı imkanı bulamazken, ekibimiz devreye 33-30’luk skorla üstün giden taraftı.

SON ÇEYREKTE KARŞILIK VEREMEDİK

İkinci yarıya Egemen Güven’in üst üste 4 sayısı ile başlayan ekibimiz skoru 37-30’a getirdi. Litvanya kısa sürede bulduğu 9-2’lik seriyle çeyrekte ilk dört dakika geride kalırken skoru 39-39’a getirdi. Ömer Faruk Yurtseven’in serbest atış çizgisinden bulduğu sayılarla dengeyi bozan ekibimiz, Yiğit Arslan’ın dış atış isabetleri ile skorda kontrolü yeniden eline aldı ve son çeyreğe 51-47 önde girdi.

Son çeyrek karşılıklı sayılarla başlasa da millilerimiz hücumda üretkenlikten oldukça uzaktı. Dış atışlarda isabetler bulan Litvanya skorda uzun bir aranın ardından öne geçmeyi başardı. Son bir dakika içerisine girilirken farkı 10 sayıya kadar çıkaran Litvanya müsabakadan 68-64’lük skorla galip ayrılarak adını finale yazdıran taraf oldu.

Litvanya’da 17 sayı 12 ribaund ile oynayan Martynas Sajus, 17 sayı ile oynayan Fiodorovas ve 12 sayı 5 ribaund 5 asist ile oynayan Kristupas Zemaitis galibiyeti getiren isimler oldu.

Millilerimizde 23 sayı 7 ribaund ile oynayan Tolga Geçim, 10 sayı 5 ribaund ile oynayan Egemen Güven ve 6 sayı 7 ribaund ile oynayan Ege Arar yenilgiye engel olamadı.

omerfarukyurtseven egearar u20umiterkek berkugurlu tolgagecim

[AdSense-C]

Diğer Haberler > Altyapı Milli Takımlar