Connect with us

FIBA U19 Dünya Kupası | Milliler Turnuvaya Mağlubiyetle Başladı

Letonya’da düzenlenmekte olan FIBA U19 Dünya Kupası D Grubu açılış maçında 19 Yaş Altı Milli Takımımız, ABD ile karşı karşıya geliyor.

Letonya’nın Riga ve Daugavpils şehirlerinde düzenlenen organizasyonun ilk günün millilerimiz, ABD ile karşılaşıyor. Ekibimiz gruptaki ikinci maçında 4 Temmuz Pazar günü Avustralya ile karşılaşacak.

Mücadeleye üst üste bulduğu sayılarla 0-11’lik bir giriş yapan rakibimiz karşısında ilk sayılarımızı çeyreğin bitimine 06:19 kala Berke Büyüktuncel ile bulduk (3-11). Hücumda zorlanan Ay-Yıldızlılar karşısında farkı çift hanelere taşımayı başaran ABD ilk çeyreği 9-29 önde tamamladı. İkinci çeyreğe ekibimiz 4-0’lık bir giriş yapsa da kontrol tamamen rakibimizdeydi. Üç sayı çizgisinin gerisinden 12’de 1 ile oynayan ve sadece 3 asist yapan milliler devreye 20-46’lık skorla geride girdi.

İKİNCİ YARIDA DAHA İYİYDİK

Mücadelenin ikinci yarısında hücumda daha üretken bir oyun ortaya koymayı başaran ekibimiz oyunda nispeten dengeyi sağladı. Bu bölümde Adem Bona’dan da katkı alan milliler son bölüme 38-63 geride giden taraf oldu. Son bölümde karşılıklı sayılar göze çarparken ABD yakaladığı farkın avantajıyla rahat bir oyun ortaya koyarak mücadeleden 54-83 galip ayrıldı.

Ay-Yıldızlılarda Sarper David Mutaf 12 sayı 8 ribaund 4 asist, Furkan Haltalı 9 sayı 6 ribaund 1 asist, Berke Büyüktuncel 7 sayı 3 ribaund ve Adem Bona 6 sayı 4 ribaund 1 asist 3 blok ile oynadı.

ABD’de tüm oyuncular skor üretirken Jaden Ivey 21 sayı 3 ribaund 2 asist 4 top çalma ve Chet Holmgren 13 sayı 9 ribaund 5 asist ile oynadı.

Daha Fazla Haber