Sosyal Medya:

Altyapı Milli Takımlar

Ayhan Avcı: A Ligi’nde kaldık ama çok eksiğimiz var

[AdSense-B]

Portekiz’de düzenlenen U20 Ümit Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda son 2 maçını kazanarak A Ligi’nde kalmayı başaran Ümit Kız Milli Takımı’nda antrenör Ayhan Avcı açıklamalarda bulundu.

Yunanistan’ı uzatmada geçerek Division A’da kalmayı garantileyen millilerde Ayhan Avcı maçın ardından basketfaul.com’un sorularını yanıtladı.

İşte Avcı’nın açıklamalarından bir bölüm;

“Ben bütün bir sezon kendimi bu kadar yorgun hissetmedim. İki maçtan birini kaybetsek düşecektik. Ömrümden ömür gitti. Bakmayın sakin göründüğüme, içimde fırtınalar esiyordu…”

Avcı ayrıca “Burada 99 doğumlu üç oyuncuya (İlayda, Meltem, İnci) çok ciddi süreler verdik. Onların çok büyük kazanımlar elde ettiğini düşünüyorum. Seneye daha iyi bir kadromuz olacak ve tahmin ederim ki daha iyi iş yapar. A Liginde kalmak önemliydi ama konu yenmek, yenilmekten çok daha derin. Her sene anlık şeylerle, son dakikalar içinde rakibimizden daha doğru kararlar vererek bir yere varamayız. Kadın Basketbolu’nun geleceği ve altyapılarla ilgili projeler yapmak zorundayız. Aksi halde çok üzülürüz. Konu sadece basketbol değil, eğitim sistemi de dahil çok eksiğimiz var.” dedi.

TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Diğer Haberler > Altyapı Milli Takımlar