Sosyal Medya:

Altyapı Milli Takımlar

Altyapılar Avrupa Şampiyonaları’nda Gruplar Belli Oldu

FIBA tarafından gerçekleştirilen kura çekiminde; 2020 yılında altyapılarda oynanacak Avrupa Şampiyonaları’nda gruplar belirlendi.

Litvanya’nın Klaipeda kentinde 11-19 Temmuz 2020 tarihleri arasında düzenlenecek FIBA 20 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda Ay-yıldızlılarımız A Grubu’nda yer alacak. Millilerimiz, Fransa, Karadağ ve Portekiz ile karşılaşacak.

Ülkemizin ev sahipliğinde 25 Temmuz-2 Ağustos 2020 tarihlerinde düzenlenecek FIBA 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda yer alacak olan Ay-yıldızlılarımız, D Grubu’nda Litvanya, Slovenya ve Polonya ile karşı karşıya gelecek.

Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te 14-22 Ağustos 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek FIBA 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda millilerimiz, A Grubu’nda mücadele edecek. Ay-yıldızlılarımız, Yunanistan, Rusya ve Hollanda ile grup maçlarında mücadele edecek.

8-16 Ağustos 2020’de gerçekleştirilecek FIBA 20 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası B Ligi’nde mücadelede edecek olan millilerimiz, D Grubu’nda Hırvatistan ve Slovakya ile karşılaşacak. Organizasyona İsrail’in Ramat Gan kenti ev sahipliği yapacak.

Yunanistan’ın Kandiye kentinde 4-12 Temmuz 2020 tarihleri arasında düzenlenecek FIBA 18 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek olan millilerimiz, A Grubu’nda yer alacak. Ay-yıldızlılarımız, Belçika, Belarus ve Polonya ile grup maçlarında karşılaşacak.

17-26 Temmuz 2020’de düzenlenecek FIBA 16 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası B Ligi’nde mücadelede edecek olan Ay-yıldızlılarımız, D Grubu’nda yer alacak. Millilerimiz, Hollanda, Büyük Britanya, Bosna Hersek, Karadağ ve Avusturya ile karşılaşacak. Organizasyona, Bosna Hersek’in Saraybosna kenti ev sahipliği yapacak.

Diğer Haberler > Altyapı Milli Takımlar