Sosyal Medya:

Altyapı Milli Takımlar

Altyapılar Avrupa Şampiyonaları’nda Gruplar Belli Oldu

FIBA tarafından gerçekleştirilen kura çekiminde; 2020 yılında altyapılarda oynanacak Avrupa Şampiyonaları’nda gruplar belirlendi.

Litvanya’nın Klaipeda kentinde 11-19 Temmuz 2020 tarihleri arasında düzenlenecek FIBA 20 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda Ay-yıldızlılarımız A Grubu’nda yer alacak. Millilerimiz, Fransa, Karadağ ve Portekiz ile karşılaşacak.

Ülkemizin ev sahipliğinde 25 Temmuz-2 Ağustos 2020 tarihlerinde düzenlenecek FIBA 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda yer alacak olan Ay-yıldızlılarımız, D Grubu’nda Litvanya, Slovenya ve Polonya ile karşı karşıya gelecek.

Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te 14-22 Ağustos 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek FIBA 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda millilerimiz, A Grubu’nda mücadele edecek. Ay-yıldızlılarımız, Yunanistan, Rusya ve Hollanda ile grup maçlarında mücadele edecek.

8-16 Ağustos 2020’de gerçekleştirilecek FIBA 20 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası B Ligi’nde mücadelede edecek olan millilerimiz, D Grubu’nda Hırvatistan ve Slovakya ile karşılaşacak. Organizasyona İsrail’in Ramat Gan kenti ev sahipliği yapacak.

Yunanistan’ın Kandiye kentinde 4-12 Temmuz 2020 tarihleri arasında düzenlenecek FIBA 18 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek olan millilerimiz, A Grubu’nda yer alacak. Ay-yıldızlılarımız, Belçika, Belarus ve Polonya ile grup maçlarında karşılaşacak.

17-26 Temmuz 2020’de düzenlenecek FIBA 16 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası B Ligi’nde mücadelede edecek olan Ay-yıldızlılarımız, D Grubu’nda yer alacak. Millilerimiz, Hollanda, Büyük Britanya, Bosna Hersek, Karadağ ve Avusturya ile karşılaşacak. Organizasyona, Bosna Hersek’in Saraybosna kenti ev sahipliği yapacak.

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Altyapı Milli Takımlar