Connect with us

18 Yaş Altı Erkek Milli Takımımız Polonya’yı Mağlup Etti

18 Yaş Altı Erkek Milli Takımımız, FIBA 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Challenger C Grubu’ndaki ilk maçında Polonya ile karşılaştı.

Konya’nın ev sahipliğinde düzenlenen FIBA 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Challenger C Grubu’nda mücadele eden Ay-yıldızlılarımız, ilk maçında karşılaştığı Polonya’yı 81-74’lük skorla mağlup etti. 18 Yaş Altı Erkek Milli Takımımız gruptaki ikinci maçında 4 Ağustos Çarşamba günü saat 18.00’de Slovenya ile karşılaşacak.

Millilerimiz mücadeleye Berke Büyüktuncel, Yiğit Hamza Mestoğlu, Haktan Yavaş, Samet Yiğitoğlu ve Ege Tan Yıldızoğlu beşiyle başladı. Karşılıklı sayılarla başlayan mücadelede üstünlük sürekli olarak el değiştirirken ilk çeyreği ekibimiz 20-21 önde tamamladı. İkinci çeyrekte bir ara farkı çift hanelere çıkaran Polonya devreye 41-38 önde giren taraf oldu.

İkinci yarıya etkili savunma ile başlayan Ay-Yıldızlılar kontrolü eline almayı başardı. Bu bölümde Berke Büyüktuncel ve Samet Yiğitoğlu ile sayılar bulan milliler son bölüme 52-57 üstün girdi. Son çeyreğe iyi başlayan ekibimiz farkı çift hanelere çıkardı. Oyunda kontrolü elinde tutmayı başaran milliler mücadeleden 74-81 galip ayrıldı.

Ay-Yıldızlılarda Berke Büyüktuncel 29 sayı 8 ribaund 3 asist 2 top çalma 2 blok, Samet Yiğitoğlu 19 sayı 10 ribaund 1 top çalma ve Zekeriya Yiğit Tekin 12 sayı 1 ribaund 5 asist ile mücadele etti.

Polonya’da Hubert Lalak 15 sayı 6 ribaund 8 asist, Maksymilian Wilczek 15 sayı 2 ribaund 1 asist ve Mikolaj Wojciechowski 12 sayı 4 ribaund 1 asist 3 top çalma ile oynadı.

Daha Fazla Haber